Başkent’te iş merkezleri “level” atladı

Ankara’da birbiri ardına iş merkezi projeleri hayata geçirilirken, inşa edilen her iş merkezi bir öncekinden daha modern, donanımlı ve işlevsel olarak projelendiriliyor

Başkent’te iş merkezleri “level” atladı

16 Ağustos 2014 / Posta Gazetesi

Birkaç yıl öncesine kadar Yıldız, Gaziosmanpaşa ve Tunalı gibi semtlerdeki apartman dairelerinde bulunan ofislerde çalışan iş dünyası, artık modern ve prestijli iş merkezlerine yönelmeye başladı. İş hayatının kalbi Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü Caddesi gibi yeni merkezlerde atmaya başlarken, Ankaralı inşaatçılar da bu alanlarda iş merkezi projeleri hayata geçirmeye başladı.
Ankara iş dünyasının yaşadığı bu değişimin iş merkezlerinde de gelişime yol açtığını kaydeden Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, Bir ofisin yalnızca dört duvardan ibaret olmadığını vurguladı. Pala, “İş merkezi inşa edilirken hem iş veriminin arttırılması hem de keyifli çalışma ortamı oluşturulması gerekli. Apartman dairelerindeki ofisler ne yazık ki iş dünyasının bu ihtiyaçlarını karşılamakta yetersizdi. Ofislerdeki bu eksiklik inşaatçıları iş merkezleri projelerine yöneltirken, her iş merkezi de bir öncekinden daha modern, işlevsel ve donanımlı olarak inşa edilmeye başladı. Yani Başkent’te iş dünyası yükselirken, iş merkezleri de “level” atlayarak gelişti diyebiliriz” dedi.

Başkent’e yeni konsept

Pala Uzaltaş AŞ ve Öztürk Group işbirliğinde kurulan OP Grup AŞ olarak Canpa ile hayata Ankara Sky Tower projesini hayata geçireceklerini anlatarak,  projemiz iş performansını arttıracak detaylarıyla fark yaratacak. Sunduğu çözümlerle iş performansını arttıran ve sosyal anlamda da farklılıkların yer alacağı Ankara Sky Tower ile Başkent’i “iş ve yaşam merkezi” konseptiyle tanıştıracağız” dedi.
Özel mimarisiyle de Ankara Sky Tower’ın farkını ortaya koyacağının altını çizen Pala, 150 metre yükseklikteki projenin tamamlandığında Ankara’nın en yüksek iş merkezi olacağını da sözlerine ekledi.