Bebek'te metrekare fiyatları rekoru zorluyor

İstanbul Bebek, ulaştığı metrekare fiyatlarıyla dünya ortalamasının üstüne çıktı.Semtte satılık konutların metrekare fiyat ortalaması 34 bin TL düzeyini aşarken, 100 metrekarelik bir konutun ortalama satılık bedeli ise 3.4 milyon TL'ye dayandı

Bebek'te metrekare fiyatları rekoru zorluyor

İstanbul'un Boğaz semti Bebek,ulaştığı metrekare fiyatıyla dünyanın önde gelen merkezleriyle yarışır hale geldi. İstanbul'un en pahalı semti unvanını da taşıyan Bebek'te metrekare fiyatları 34 bin TL'yi aştı.

Bebek rekora koşuyor: Ortalama fiyatlar 26.5 bin TL

Hürriyet Emlak Endeksi tarafından yapılan araştırmaya göre, Bebek semtinde yıllık konut fiyat artışı yüzde 26 düzeyine ulaştı.Bölgede ortalama metrekare fiyatları 34 bin TL düzeyinin üzerine çıktı.

100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 3.4 milyon

Yapılan ölçümler, geçen yıla kıyasla satılık konutların metrekare bazındaki fiyat ortalamısının 7 bin TL düzeyinde yükseldiğini gösterdi. Buna göre Bebek'te 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 3 milyon 400 bin TL seviyesine ulaştı. Bölgede kiralık konutları için ise ortalama metrekare fiyatı 62 TL'ye yükseldi.

Levazım semtinde ortalama bedel: 26.5 bin TL

Diğer taraftan Beşiktaş'ın Levazım semti de 26 bin 554 TL'lik metrekare değeriyle Bebek'i takip etti. Arnavutköy'de ortalama metrekare fiyatı 20 bin 841 TL, Akat'ta ise ortalama metrekare fiyatı 15 bin 912 TL olarak ölçüldü. Beşiktaş semtinin ortalaması ise 15 bin TL'yi geçerken, ilçede 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 1 milyon 500 bin TL olarak belirlendi.