Bekar profesyoneller nasıl bir yaşam tarzı istiyorlar?

Modern şehir yaşamı ve gelişen konut projeleri, bekarlar için 'Bekar Evi' kavramı imajından kurtulma isteklerini daha da arttırmaya başladı

Bekar profesyoneller nasıl bir yaşam tarzı istiyorlar?

29 Ekim 2013 / emlakwebtv
'Bekar Evi' kavramı Türkiye'de sık sık esprilere, karikatürlere konu oluyor. Özellikle erkek bekarların evleri ve ev yaşamları "bu kadar da olmaz" dedirtecek görüntülere sahne oluyor.
Ancak modern şehir yaşamı ve gelişen konut projeleri, bekarların bu imajdan kurtulma isteklerini daha da arttırmaya başladı. Lüks, şık, pratik mimarinin yanı sıra özel hayatlarına daha fazla vakit ayırabilecekleri bir ev hayatı istiyorlar.

Ütü, çamaşır... keyiflerini kaçırmamalı
Bağcılar Mahmutbey'de tamamlanmak üzere olan Double Park Residence'ın sahibi NANDA YAPI'nın pazarlama müdürü Bahar Uzun, bu konuda özel çalışmalar yapmış bir isim. Kendi projelerinde bu detayı özellikle göz önünde bulundurduklarını belirten Bahar Uzun, kısa bir süre sonra başlayacakları "N RESIDENCE" isimli projenin temelini de bu alanda gelen yoğun talepler doğrultusunda şekillendirdiklerini söylüyor.

Herşey kararında ve pratik olmalı
Yoğun iş hayatından arta kalan zamanlarda bekarların ev işleri ile çok vakit kaybetmek istemediklerinin altını çizen Bahar Uzun; "Akşam geç saatlerde eve gelen çalışan bekarlar, hızlıca ev işlerini halledip dinlenmek ve özel işlerine vakit ayırmak istiyorlar. Bu sebeple öncelikle evin büyüklüğü hayati öneme sahip. Ne kontrolü zor olacak kadar büyük ne de biraz düzensizliği bile kaldıramayacak kadar küçük olmalı. Büyük evin derdi de büyük oluyor. 1+1 konsepti oldukça ideal fakat eski betonarme binalardaki anlayış biraz küçüktü. Örneğin biz Double Park Residence projesinde 4 farklı metrekarede 1+1 konut seçeneği sunuyoruz. Ayrıca evin kullanımına yönelik ankastre, gardrop, beyaz eşya yerleşimini de hem pratik kullanılabilecek hem de evin ferahlığını sağlayacak şekilde tasarladık" diyor.

Otel hizmeti de istiyorlar
Yeni yaşam anlayışında bekar profesyonellerin otel hizmeti de talep ettiklerine değinen Bahar Uzun şu detayları aktarıyor; "Bizim bu proje ile sunduğumuz gibi çalışan bekarlar, lüks otellerin sunduğu temizlik, tamir, alışveriş-yiyecek-içecek hizmeti gibi avantajları da elde etmek istiyorlar. Bir taraftan otel odalarından farklı olarak evlerinin mahremiyetini korumak, hem de özel işlerinin halledilmesini arzuluyorlar."