Beton sağlamsa deprem riski düşer

İSTON Genel Müdürü Ahmet Ağırman, hazır betonda yüksek kalitenin deprem riskini en aza indireceğini söyledi

Beton sağlamsa deprem riski düşer

7 Temmuz 2014/Emlakwebtv
İstanbul Beton Elemanları ve Hazır Beton Fabrikaları Genel Müdür Ahmet Ağırman, hazır betonda ulaşılacak yüksek kalitenin deprem riskini azaltmada en güçlü faktör olduğunu söyledi. Ağırman, deprem sırasında altyapı faktörünün devreye girdiğini belirterek, 1999 yılından sonra merkezi otorite ve halk arasında meydana gelen bilinçlenmeyle birlikte doğru adımlar atıldığına değindi.

Yapı Denetim Yasası'nda yapılan düzenlemelerin yapılaşmayı önemli ölçüde disiplin altına aldığını belirten Ağırman: 'Türkiye'nin geleceğini sağlam temeller üzerine inşa etmek istiyoruz. Bunun için de elimizden gelen her şeyi yapmak için gayret göstermeye devam edeceğiz.' şeklinde konuştu.  

Yapı sektörü gelişirken geliştirdi
Yapı sektörünü Türkiye'nin lokomotifi olarak betimleyen Ağırman, sektörün son yıllarda kazandığı ivme ile birlikte iktisadi alanda önemli bir yer edindiğini belirtti. Yapı sektörünün beraberinde birçok iş kolunu harekete geçirdiğini de elirten İSTON Genel Müdürü: 'Ülkemizin gelişmesinde, sadece konutlar değil, yollar, köprüler, stratejik yapılar ve kentsel alanlarda depreme dayanıklı yapılaşma ilkesinin benimsenmesi gerekiyor.' dedi.