Beyttürk İnşaat'tan Bahreyn'e yatırımcı atağı

Yabancıya konut satışının önde gelen temsilcilerinden Beyttürk İnşaat, Bahreyn'den yatırımcılarla iş geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Firmanın Yalova'da gerçekleştirdiğ yatırım 25 milyon doları buldu

Beyttürk İnşaat'tan Bahreyn'e yatırımcı atağı

Körfez yatırımcısına yönelik konut satışıyla dikkat çeken Beyttürk İnşaat, Bahreynli yatırımcılarla iş geliştirmek için çalışmalarına hız verdi. Şu ana dek Yalova'da hayata geçirdiği yatırım bedeli olarak 25 milyon doları bulan Beyttürk İnşaat, Bahreyn'den yatırımcılarla iş ilişkileri kurma yolunda da çalışmalarını sürdürüyor. 

Beyttürk'ün hedefi, Bahreynli yatırımcı
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu DEİK Türk Bahreyn İş Konseyi Başkan Vekili Muhammet Uğurcan Barman, iki ülke arasındaki ticaret hacminin gelişmesi için çalışmalar yaptıklarını belirterek, firmanın büyüme hedefinin ağırlıklı olarak Körfez ülkelerine yönelik olarak gerçekleştiğini söyledi. Barman, Türkiye'de inşaat projeleri üretmek için bu ülkelerle stratejik bağlar ve yatırım fonları kurduklarını belirtti.

Beyttürk İnşaat'tan Bahreyn'e yatırımcı atağı

Körfez yatırımcısının gözdesi: Bursa ve Yalova
Bahrain Investmen Group ismiyle kurdukları şirketin, söz konusu faaliyetlerin yürütülmesi adına kurulduğunu hatırlatan Barman, yürüttükleri çalışmalarla Türkiye'nin ihracat üssü Bursa ve Yalova'daki yatırım imkanlarını da Bahreynli yatırımcılarla buluşturduklarını vurguladı. Barman:

"Yalova'da 25 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdik ve Bahreyn Veliaht Prensi Salman bin Hamad Bin İsa Al Khalifa ile bir araya geldik. Türkiye ile Bahreyn arasında mükemmel bir dostluk bulunuyor. Karşılıklı yatırımlarımız var ama yeterli değil. Bahreynli yatırımcıların Türkiye'de 296 milyon dolar, Türk şirketlerinin de Bahreyn'de 170 milyon dolar yatırımı var. Bu yatırımları daha da artırmamız gerekiyor'' şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: Beyttürk Inşaat