'Bir Gayrimenkul Destinasyonu Olarak Türkiye' - 11

Bireysel Yatırımcılar İçin Türkiye - E-Tapu Danışmanlık Genel Müdürü Metin Yeşil

26 Kasım 2012 / emlakwebtv
TSKB Gayrimenkul Değerleme ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle 22 Kasım Perşembe günü, TSKB Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirilen ‘Bir Gayrimenkul Destinasyonu olarak Türkiye’ isimli panele kamu, yerel yönetim, sivil toplum kurumları ve gayrimenkul sektörünün temsilcileri katıldı.

‘Bir Gayrimenkul Destinasyonu olarak Türkiye’ panelinde, Fitch’in not artırımının ardından uluslararası piyasalardaki etkiler ve gayrimenkul sektörüne yönelik beklentiler sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildi.

Extensa Genel Müdürü Aysu Özlem Gökçe’nin moderatörlüğündeki “Bireysel Yatırımcılar için Türkiye” oturumuna T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu, Sotheby’s International Reality Türkiye Genel Müdürü Arman Özver ve E-Tapu Danışmanlık Genel Müdürü Metin Yeşil katılım gösterdi.

E-Tapu Danışmanlık Genel Müdürü Metin Yeşil
“Mütekabiliyet yasası ile 183 ülke artık Türkiye’de gayrimenkul sahibi olabilme listesinde yer aldı. Uygulamalardaki açıklık ve istikrar mütekabiliyet konusundaki en önemli noktalardır” dedi.