'Bir Gayrimenkul Destinasyonu Olarak Türkiye' - 12

Bireysel Yatırımcılar İçin Türkiye - Sotheby’s International Reality Türkiye Genel Müdürü Arman Özver

26 Kasım 2012 / emlakwebtv
TSKB Gayrimenkul Değerleme ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle 22 Kasım Perşembe günü, TSKB Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirilen ‘Bir Gayrimenkul Destinasyonu olarak Türkiye’ isimli panele kamu, yerel yönetim, sivil toplum kurumları ve gayrimenkul sektörünün temsilcileri katıldı.

‘Bir Gayrimenkul Destinasyonu olarak Türkiye’ panelinde, Fitch’in not artırımının ardından uluslararası piyasalardaki etkiler ve gayrimenkul sektörüne yönelik beklentiler sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildi.

Extensa Genel Müdürü Aysu Özlem Gökçe’nin moderatörlüğündeki “Bireysel Yatırımcılar için Türkiye” oturumuna T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu, Sotheby’s International Reality Türkiye Genel Müdürü Arman Özver ve E-Tapu Danışmanlık Genel Müdürü Metin Yeşil katılım gösterdi.

Sotheby’s International Reality Türkiye Genel Müdürü Arman Özver
Arman Özver, “Ortadoğu ile yakınız ve ortak paydalarımız çok fazla. Bu durum bireysel yatırımcı için önem taşımakta. Bireysel Rus ve Uzak Doğu yatırımcılar Londra’yı tercih ediyorlar fakat bunun aksine Orta Doğu İstanbul’u tercih ediyor. Mütekabiliyet, orta ve uzun vadeli bir iştir. Bu süreçte görünün üst düzey ve orta düzey iki çeşit müşteri profili mevcuttur. Mütekabiliyet Yasası’nda ‘yasa değişir mi’ konusunda ve oturma izni mevzuunda tedirginlikler söz konusu” dedi.