Bir Gayrimenkul Destinasyonu Olarak Türkiye - 12

Bireysel Yatırımcılar İçin Türkiye - T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu

26 Kasım 2012 / emlakwebtv
TSKB Gayrimenkul Değerleme ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle 22 Kasım Perşembe günü, TSKB Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirilen ‘Bir Gayrimenkul Destinasyonu olarak Türkiye’ isimli panele kamu, yerel yönetim, sivil toplum kurumları ve gayrimenkul sektörünün temsilcileri katıldı.

‘Bir Gayrimenkul Destinasyonu olarak Türkiye’ panelinde, Fitch’in not artırımının ardından uluslararası piyasalardaki etkiler ve gayrimenkul sektörüne yönelik beklentiler sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildi.

Extensa Genel Müdürü Aysu Özlem Gökçe’nin moderatörlüğündeki “Bireysel Yatırımcılar için Türkiye” oturumuna T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu, Sotheby’s International Reality Türkiye Genel Müdürü Arman Özver ve E-Tapu Danışmanlık Genel Müdürü Metin Yeşil katılım gösterdi.

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu
Ali SeydiKaraoğlu, “Şehirleri düzeltmek mevzuat düzeltmek kadar kolay değildir. Kentsel dönüşüm yasası ile şehirlerin alt ve üst yapısı bir bütün olarak gelişecektir. Yasanın amacı yaşanabilir mekanlar, şehirler yaratmaktır. Şehirleri marka haline getirerek turizm konusunda gelişmeler gündemimizde. Yoğunluk artışı ile dönüşüm değil kentsel çevre ile dönüşüm politikamızdır” dedi.