Bir Gayrimenkul Destinasyonu Olarak Türkiye - 7

Kurumsal Yatırımcılar için Türkiye oturumu - Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özgümüş

26 Kasım 2012 / emlakwebtv
TSKB Gayrimenkul Değerleme ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle 22 Kasım Perşembe günü, TSKB Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirilen ‘Bir Gayrimenkul Destinasyonu olarak Türkiye’ isimli panele kamu, yerel yönetim, sivil toplum kurumları ve gayrimenkul sektörünün temsilcileri katıldı.

‘Bir Gayrimenkul Destinasyonu olarak Türkiye’ panelinde, Fitch’in not artırımının ardından uluslararası piyasalardaki etkiler ve gayrimenkul sektörüne yönelik beklentiler sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildi.

Atlas Proje Yönetici Ortağı Tavit Köletavitoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Kurumsal Yatırımcılar için Türkiye” oturumuna, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Daire Başkanı Arda Ermut, PwC Türkiye Ortağı Ersun Bayraktaroğlu, Baker Mc Kenzie & Esin Hukuk Bürosu Kurucu ve Yönetici Ortağı İsmail Esin, Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özgümüş ve Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Verçin katılımlarıyla katkı sağladı.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özgümüş
Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özgümüş, Türkiye’de arazi, akıl, insan gücü olduğunu söylerken kaynak sıkıntısına vurgu yaptı. Özgümüş, “Türkiye’deki ticari kira kontratlarındaki zayıflık dikkat çekici. Yabancı yatırımcıdan ziyade projelerde ilk düşünülmesi gereken noktanın yerli yatırımcının projenin sürdürülebilirliğini dikkate alması gerekir” dedi.