Bolu'ya dev yatırım

250 milyon Dolarlık bir yatırımla inşa edilen, Türkiye'nin ilk tatil kasabası, Narven Termal Kasaba, termal turizmin en büyük yatırımı olacak

Bolu'ya dev yatırım

Bolu'da 250 milyon dolarlık bir yatırımla inşa edilen Türkiye'nin ilk tatil kasabası Narven Termal Kasaba 'hisseli gayrimenkul sistemi' ile misafirlerini ağırlayacak. Proje 450 bin metrekare alanda, 7200 yatak kapasitesi ile  Bolu turizmini iki katına çıkaracak.

Birinci etabın büyük bölümü tamamlandı
Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" listesinde ilk 100 içinde yer alan Erpiliç, Rehber Yeminli Mali Müşavirlik, Çarıkçı Grup, GLS Genel Lojistik A.Ş., Nalçacılar A.Ş. 'nin yatırımı Narven Termal Kasaba'nın tanıtım toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi. Narven Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ericek ve Narven İcra Kurulu Başkanı Halit Yıldız ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda projenin detayları ayrıntısıyla aktarıldı. Toplantıda konuşan Narven Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ericek, 'Biz Türkiye’de doğa ve termal turizm ile ilgili ciddi bir eksiğin farkına vararak bu projeye başladık. Ve hızlı yol aldık. 2014 Ocak ayında inşaata başlamamıza rağmen birinci etabın büyük bölümünün kaba inşaatını tamamladık. Biliyorsunuz özellikle son dönemde trend doğaya dönük tatil... İnsanlar artık güneş, deniz, kum tatilinden farklı olarak her mevsim tatil yapacakları alternatif lokasyonlar arıyorlar... İşte Narven bu arayışa cevap verecek bir sağlık ve tatil kasabası...' dedi. 

 

2015 Aralık'ta tamamlanacak
Narven Termal Kasaba, 450.000 m² alana inşa edilen, çevreye ve doğal yaşama karşı son derece saygılı mimarisi ile Bolu'yu bir 'cazibe merkezi' haline getirecek. Proje kapsamında, kasaba meydanı, villaları, rezidansı, oteli, fizik tedavi ve rehabilitasyon üniteleri ve kongre merkezi ile Narven Termal Kasaba, bir turizm yatırımından fazlasını sunuyor…. Misafirlerini 1'er haftalık zaman dilimlerinde hisseli gayrimenkul sistemi ile ağırlayacak olan Narven, 1250 adet daire, 150 adet rezidans daire ve 230 otel odası ile toplamda 7200 yatak kapasitesine sahip olacak. Mimari projesi 2 etap olarak hazırlanan Narven'in ilk etabının ilk bölümü 2015 yılı Aralık ayında misafirlerini ağırlamaya başlayacak. 

Narven Bolu turizm kapasitesini ikiye katlayacak
Adını Bolu'da yetişen ulu ağaçtan alan Narven coğrafi konumu, şifalı suları, sunduğu kusursuz tatil hizmeti, konforlu ev ve odaları ile yerli yabancı olmak üzere yılda yaklaşık 2 milyon konaklama hedefliyor. Proje kapsamında yer alan 1+1, 2+1, 3+1 daireler ve villalar misafirlerine ailece kusursuz tatil yaşatabilmek adına her ayrıntısı ince detayına kadar özenle planlandı. Modern ve geleneksel mimarinin birleştiği çizgideki evler benzerlerinden daha geniş ve ferah... Şık mobilyalar ve beyaz eşyalar ile misafirlere sunulan daireler banyosundan akan termal su ile şifalı evlere dönüşüyor. Projeye değer katan bir diğer önemli özellik ise fiziksel engelli konuklar için hazırlanan "engelsiz daireler"... Engelsiz daireler tekerlekli sandalye kullanan misafirlerin kolaylıkla kullanacağı özel banyolar, geniş kapılar, alçak mutfak tezgahları ve uygun bir dekorasyonla tamamlanıyor.

Evcil hayvan otelinden sinemaya 
Narven Kasaba Meydanında mini klinik, ana meydan, çarşı, merkez, rezidansları, Kasaba Camii, merkez termal&spa ve havuz üniteleri, çocuk eğlence parkı ve amfi tiyatro bulunuyor. Bolu'nun doğal mirası Yedigöller Narven'de temsili olarak yaşatılıyor ve proje içinde aynı adlarıyla 7 adet suni gölet oluşturuluyor. Çocuklu ailelerin gönül rahatlığıyla çocuklarını emanet edecekleri özel oyun alanlarının yanı sıra yine küçüklerin çok seveceği bir de hayvanat bahçesi düşünülmüş. Misafirlerin sıkılmadan vakit geçirebilmesi ve eğlenebilmesi için Narven Kasaba Meydanı'nda kafeler, sinema salonu, tiyatro, binicilik, paintball, hobi odaları, go-kart, bowling salonu ve daha birçok sosyal alan bulunuyor. Evcil hayvan besleyen misafirlerini de unutmayan Narven'de bir de Evcil Hayvan Oteli yer alıyor. 

NARVEN, hem Hisseli Gayrimenkul sisteminin hem de konaklama turizminin birlikte işletildiği bir konsepte sahip... Günübirlik misafirler için hizmete açılacak 230 odalı otelin yanı sıra kongre turizmine hizmet edecek kongre merkezi de Narven'in çok yönlü hizmetinin bir parçası...

Bolu'nun doğal zenginliklerinin tam ortasında kurulan Narven ; Gölcük’e 10 km, Yedigöller’e 48 km, Kartalkaya Kayak Merkezi’ne 26 km, SünnetGölü’ne 86 km ve Akçakoca’ya 82 km mesafede. Ankara - İstanbul E-5 karayolu üzerinde, Ankara’ ya 1,5 saat (190 km) ve İstanbul’a 2,5 saat (230 km) yakınlıkta olan Narven'in çevre illere yakınlığı da ayrı bir öneme sahip.