Bulgaristan’da 7 projeye Kılıçoğlu imzası

Kılıçoğlu Group, Bulgaristan’a da Türk inşaat kalitesini 7 ayrı projeyle taşıdı. Şirket 280 konutun teslimini gerçekleştirdi

Bulgaristan’da 7 projeye Kılıçoğlu imzası

23 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Kılıçoğlu Group, Bulgaristan’a Türk inşaat sektörünün kalitesini taşıyarak 7 ayrı konut projesi gerçekleştirdi. Bulgaristan’ın Burgaz ve Plovdiv şehirlerindeki projelerinde inşa ettiği 280 konutu teslim eden Kılıçoğlu İnşaat’ın Bulgaristan’daki yatırımlarının toplam tutarı 30 milyon doları buldu.

Nitelikli Küçük Daire İhtiyacı Var
Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, Türkiye ile ekonomide sıcak ilişkileri olan komşu ülke Bulgaristan’da nitelikli konut ihtiyacı olduğunu, özellikle de küçük daire denilen 1+0 ve 1+1 tipi dairelere dayalı projelerin yoğun ilgi gördüğünü vurguladı.

Kılıç, “Biz de İstanbul’da son dönemde yaptığımız projelerde özellikle bu tip dairelere ağırlık vererek uzmanlaştık diyebilirim. Bulgaristan bizim için sınırdışına çıktığımız ilk ülke oldu belki ama yakın başka ülkelerde yeni sürprizlerimize hazır olun” dedi.

Dayalı Döşeli Konsepti İstanbul’a Yayıyor
Öte yandan Sarıyer’deki Panorama Life projesiyle konut alıcısını dayalı döşeli ev konseptiyle tanıştıran Kılıçoğlu Group, Merter ve Pendik projelerinde de müşterilerine mobilya ve eşya derdi yaşatmayan konutlar sunacak. 

Pendik’te E 5 üzerinde aldıkları 10 bin metrekarelik arsa üzerinde 350 konut yapacak olan şirketin projesi, 1+0 ve 1+1 tipi dayalı döşeli dairelerden oluşacak. Pendik’teki bir fabrika arazisinin dönüşümüyle gerçekleşen projede, ön tarafta dükkanlar yer alacak. 40 bin metrekare sosyal alanın bulunacağı ve 3’er katlı 12 mağazanın banka ve outletlere ayrıldığı projeye 60 milyon dolarlık yatırım yapılacak.

Sarıyer’de satışları devam eden Panorama Life’ın sektöre öncü olduğunu, “Bavulunu Kap Gel” sloganıyla tanıttıkları konsepti İstanbul’un çeşitli yerlerinde yapacakları küçük daireli projelerde uygulayacaklarını anlatan Kılıç, bunlardan birinin de Merter’deki proje olduğunu söyledi. Talat Kılıç, Merter’de E-5 kenarında 20 dönümlük bir fabrika arazisinde 90 milyon lira yatırımla iki kule inşa edeceklerini, kulelerin birinde 150 ofis, diğerinde ise 250-300 kadar rezidans daire olacağını açıkladı.

Panorama Life’in yarısı satıldı
Dayalı döşeli ev konseptindeki ilk projeleri olan Sarıyer’deki Panorama Life’in yarısının satıldığı bilgisini veren Talat Kılıç, “Öğrencilere yönelik düşündüğümüz bu tip projelere yatırımcılardan büyük ilgi var. Mobilyalı ve beyaz eşyalı teslim edilen daireler kiracılar için de ideal oldu. Örneğin Sarıyer’deki projemizde Eylül 2013 sonunda metrekaresi 5 bin TL’den satışa sunulan daireler, yüzde 30 artışla şimdilerde metrekaresi 6 bin 500 TL’den satılıyor” dedi.