Bursa gayrimenkul yatırımcısına yüksek kazanç vaat ediyor

EVA Gayrimenkul tarafından yapılan Bursa araştırması, 50 bin konutluk kentsel dönüşüm atılımına hazırlanan kentin konut yatırımı için önemli avantajlar içerdiğini ortaya koydu

Bursa gayrimenkul yatırımcısına yüksek kazanç vaat ediyor

EVA Gayrimenkul Bursa konut piyasasını masaya yatırdı. Yaklaşık 50 bin binanın dönüşümüne hazırlanan Bursa'nın, konut yatırımcısı için önemli avantajlar içerdiğinin altını çizen EVA Gayrimenkul araştırması, Bursa'da markalı konut ihtiyacının giderek büyüdüğünü ortaya koydu.

Gayrimenkul yatırımcısına Bursa'dan prim vaadi
Bursa araştırmasının sonuçlarını kamuoyu ile paylaşan EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Özdil Şahin, Bursa'da 2015 yılı sonu itibarıyla satılan konut adedinin 50 bin 137 adet olduğunu söyledi. Bu satışların 17 bin 645 adedinin ipotekli satışlar olduğunu vurgulayan Şahin, Bursa'nın özellikle İstanbul'a yakınlığı, Ege'ye ulaşımda geçit rolü, Mudanya Limanı ve hızlı tren projeleriyle cazibe merkezi haline dönüşeceğini belirtti.

Bursa gayrimenkul yatırımcısına yüksek kazanç vaat ediyor

Bursa'da metrekare fiyatları artıyor
Şahin, Bursa'da KDV'den arındırılmış birim metrekare fiyatlarının son yıllarda önemli bir atılım gösterdiğini de vurgulayarak:

"2013 yılında 1.200-4.000 TL civarında iken, bugün projenin konumu, konsepti, karma kullanım olup olmaması gibi faktörlere bağlı olarak KDV hariç 1.500- 6.000 TL/m2 gibi geniş bir aralık izlenebiliyor. Bölgede proje geliştirirken beklentiler mutlaka göz önüne alınmalı. Yerel ihtiyaçlara cevap veren, planlı, sosyal aktiviteleri olan, çevre düzenlemesi yapılmış, güvenli ve konforlu bir yaşam sunan, otopark sorunu olmayan ve konsept olarak yenilikçi konut tipleri talep görecektir..." ifadelerini kullandı.