Büyükyalı projesinde revizyon

Emlak Konut GYO, Kazlıçeşme'de hayata geçirilecek Büyükyalı İstanbul Projesi bağımsız birim sayısında revizyona gidildiğini açıkladı.

Büyükyalı projesinde revizyon

Emlak Konut GYO, Zeytinburnu ilçesi Kazlıçeşme Mahallesi'nde inşa edilecek olan Büyükyalı İstanbul Projesinde revizyona gidildiğini açıkladı. Emlak Konut'tan yapılan açıklamada revizyonla birlikte Büyükyalı İstanbul projesindeki toplam bağımsız bölüm sayısı da 1.521 adede çıktı.

Emlak Konut'tan Büyükyalı İstanbul açıklaması

Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu-KAP'a yapılan açıklamada İstanbul Zeytinburnu Kazlıçeşme Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi Kapsımanda yer alan E ve G bloklarda yer alacak konut sayısı 142, ticari ünite sayısı ise 6'ya çıkarıldı. İlgili bölümlerle ilgili Tadilat Yapı Ruhsatları 13.02.2017 tarihinde alınırken, toplamda ise 148 adet bağımsız birim sayısına ulaşıldı. Revizyon öncesinde bu bölümlerde 117 adet konut ve 3 adet ticari üniteden oluşan toplam 120 adet bağımsız bölüm bulunuyordu. 

Emlak Konut açıklaması

Konuyla ilgili olarak Emlak Konut tarafından KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şirketimiz projelerinden İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi, Kazlıçeşme Mahallesi, "İstanbul Zeytinburnu Kazlıçeşme Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" kapsamında, 774 Ada 69 Parselde yer alan E ve G Bloklarda bulunan 117 adet konut ve 3 adet ticari üniteden oluşan toplam 120 adet bağımsız bölümde revizyona gidilmiş, konut sayısı 142 ve ticari ünite sayısı 6 olacak şekilde toplam 148 adet bağımsız bölüm için Tadilat Yapı Ruhsatları 13.02.2017 tarihinde alınmıştır. 
Proje kapsamında toplam bağımsız bölüm sayısı 1541 adet olmuştur."