‘Cam yeniden cam’ projesine Bodrum’dan büyük ilgi

Anadolu Cam Sanayii A.Ş., Türkiye’nin en kapsamlı sürdürülebilirlik projelerinden biri olan ‘Cam Yeniden Cam’ projesi dahilinde Bodrum Belediyesi ile işbirliği gerçekleştirdi

‘Cam yeniden cam’ projesine Bodrum’dan büyük ilgi

09 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Geri dönüşümde farkındalığı artırmayı amaçlayan Anadolu Cam Sanayii A.Ş., Türkiye’nin en kapsamlı sürdürülebilirlik projelerinden biri olan ‘Cam Yeniden Cam’ projesi dahilinde Bodrum Belediyesi ile işbirliği gerçekleştirdi. İşbirliği kapsamında, Bodrum Belediyesi’ne 100 adet cam kumbarası hibe edildi. Bodrum meydanında 3 Temmuz’da kurulan ‘Takas Evi’nde cam kumbaralarına atılan cam ambalajların nasıl geri dönüştüğü Bodrumlulara gösterilirken 1 günde 5 bin adet cam şişe toplandı.

Hedef, ‘Cam Yeniden Cam’ projesini Türkiye’nin her köşesine yaymak
Üretimin her aşamasında “sürdürülebilirlik” ilkesine büyük önem veren Anadolu Cam Sanayii A.Ş., geri dönüşümde farkındalığı artırmayı hedefleyen ‘Cam Yeniden Cam’ projesini Türkiye’nin her köşesine yaymak üzere çalışmalarını hızla sürdürüyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra tüm dünyanın gözde turizm merkezleri arasında yer alan Bodrum’da da geri dönüşümün önemini anlatmayı hedefleyen Anadolu Cam, bu amaçla Bodrum Belediyesi ile işbirliğine imza attı. Bu kapsamda, Bodrum’un 100 farklı noktasına cam geri dönüşüm kumbaraları yerleştirildi.

Anadolu Cam ayrıca, 3 Temmuz 2013 tarihinde Bodrum meydanında ‘Takas Evi’ kurarak camın geri dönüşüm hikayesini Bodrumlulara anlattı. Toplumsal bilincin artırılmasını hedefleyen ‘Takas Evi’ etkinliğinde, cam geri dönüşümünün ülke ekonomisine ve enerji tasarrufuna sağladığı katkılar tüketiciler ile paylaşıldı. ‘Takas Evi’ne boş bir cam şişe getiren Bodrumlular, bir şişe meyveli madensuyu kazandı. ‘Takas Evi’ aktivitesi kapsamında 1 günde toplam 5 bin adet cam şişe toplandı.

“Cam % 100 geri dönüşebilen tek malzemedir”
Aynı zamanda, 2-6 Temmuz 2013 tarihleri arasında dört gün boyunca şişe ve kumbara maskotları Bodrum Belediyesi Meydanı, İskele Meydanı, Barlar Sokağı, Gümbet plajlarında “Bizi çöpe atmayın, cam kumbaralara atın”, “Cam % 100 geri dönüşebilen tek malzemedir” ve “Bizi kumbara ile buluşturun, çevremizi koruyalım” şeklindeki mesajları tüketicilere eğlenceli bir şekilde aktardı. Kumbarasını arayan cam şişeler Bodrumlulardan yardım alarak birbirlerine kavuştu ve tatilciler arasında büyük ilgi çekti. Maskotlar ayrıca, 4 Temmuz Perşembe günü Can Bonomo ve 5 Temmuz Cuma günü Ceza konserlerinde sahneye çıkarak hem camın geri dönüşümü ve faydalarından bahsetti hem de sahnede Bodrumlulara renkli anlar yaşattı.