Çamlıca Tv ve Radyo Kulesi'nin temeli atıldı

Çamlıca Tepesi'nin en önemli projelerinden olan Küçük Çamlıca Tv ve Radyo Kulesi projesinde çalışmalar devam ediyor

Çamlıca Tv ve Radyo Kulesi'nin temeli atıldı

Çamlıca Tepesi'nin en önemli projelerinden olan Küçük Çamlıca Tv Radyo Kulesi projesinde çalışmalar devam ediyor. Proje ile ilgili bilgilerini aktaran Sarıdağlar İnşaat Proje Müdürü Özgen Bölük, projenin temelinin atıldığını ve beton için C-60 sınıfı denen en kaliteli ve dayanıklı malzemenin kullanıldığını söyledi. 

Bölük, '' Kazı işleminde yaklaşık 100 metreküp toprak çıkarılarak zeminden 30 metre aşağı inildi. Bu alanda 4 kat bodrum olarak kullanılacak. Bodrum katlar kütüphane, sergi alanları gibi sosyal ve kültürel faaliyetler için değerlendirilecek. Kule ile birlikte çevrede geniş çaplı peyzaj çalışması da yapılacak” diye konuştu.

Küçük Çamlıca Tv ve Radyo Kulesi

İstanbul'un 360 derece seyredilebileceği Küçük Çamlıca Tv Radyo Kulesi, 220 metre betonarme, 145 metre anten uzunluğu ile birlikte toplam 365 metre olacak. Açık ve güneşli bir havada İstanbul Boğazı, Tarihi Yarımada ve Adalar izlenebilecek. Küçük Çamlıca Tv ve Radyo Kulesi projesinin 2017 yılının Kadir Gecesi'nden önce tamamlanması planlanıyor. 

Çamlıca'daki kule Eyfel Kulesi'nden 65 metre daha yüksek olacak. Seyir kulesi ise 4 kattan oluşacak ve 2 kat seyir alanı, 2 kat ise restoran olarak hizmet verecek. Katlara ulaşım asansörle sağlanacak. Seyir katında 200 kişi aynı anda bulunabilecek.