Çevre Bakanlığı'ndan açıklama: 195 personelin ilişkisi kesildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yürütülen 15 Temmuz sonrasında yürütülen soruşturma kapsamında 195 personelin memuriyet ile ilişkisinin kesildiğini açıkladı.

Çevre Bakanlığı'ndan açıklama: 195 personelin ilişkisi kesildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 15 Temmuz sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal-OHAL kapsamında yürütülen soruşturmalarla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Açıklamada, yapılan incelemeler sonucunda bir kısmı daha önce olmak üzere toplam 195 personelin memuriyet ile ilişkilerinin kesildiği belirtildi. 

Bakanlık birimeri ve bağlı kurumlarda operasyon
Söz konusu personelin 64'ünün Bakanlık Birimlerinde görev yapmakta olduğunu vurgulayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 86 kişinin de Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nde 45'inin ise İLBANK A.Ş. Genel Müdürlüğü'nde görev yapmakta olduğu bilgisini paylaştı. Diğer taraftan yürütülen çalışmalar kapsamında son olarak Çevre Şehircilik Müdürlüklerinde istihdam edilen 26 personel daha açıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan açıklama
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda FETÖ / PDY kapsamında yürütülen çalışmalar devam ediyor. Yapılan inceleme sonucunda bir kısmı daha önce açığa alınan 195 personelin memuriyet ile ilişikleri kesildi. Bu personellerin 64’ü Bakanlık birimlerinde, 86’sı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde, 45’i ise İLBANK A.Ş Genel Müdürlüğü’nde görev yapmaktaydı. Devam eden çalışmalar kapsamında son olarak Çevre Şehircilik İl Müdürlüklerinden 26 personel daha açığa alındı."