Çevreye duyarlı mobilyalar

Nurus, geri dönüşümlü ofis sistemi, çalışma koltukları ve ergonomisi ile ofislerde konforu ve verimliliği artırıyor

Çevreye duyarlı mobilyalar

28 Şubat 2013 / emlakwebtv
Üretiminde çevreye ve insan sağlığına zararlı malzeme kullanmayan NURUS; yanması halinde zehirli gazı açığa çıkarmayan, su bazlı ve çevre dostu kimyasal kullanımı; kloroflorokarbon içermeyen ve geri dönüşüm oranı yüksek malzeme seçimleri; Avrupa normlarına uygun üretimi; yüzde 60’ı geri dönüşümlü kağıt ambalaj kullanımı ve atıkların ruhsatlı tesislerce toplanarak geri dönüştürülmesi gibi çevreye duyarlı uygulamalarıyla, Türkiye’de yeşil ofislerin tercihi olmaya devam ediyor.

Yeşil Bina değerlendirme kriterlerine göre doğal malzeme kullanımı, enerji ve çevre duyarlı kaynak kullanımı ve iç mekan çevre kalitesinin giderek önem kazandığı günümüzde, A sınıfı ofis yapılarında sektörün öncü firmalarından NURUS; bu kriterleri karşılayan yeni ürünleri ile dikkat çekiyor.

Yüzde 98 geri dönüşümlü U TOO
Gündelik hayatın hızı ve koşuşturmacası içinde ortaya çıkan farklı gereksinimlere kolaylıkla adapte edilebilen U TOO, sunduğu çok çeşitli fonksiyonel çözümlerle evde ya da ofiste yaşamı kolaylaştırıyor. Masa, depolama çözümleri, koltuk, puf ve zengin aksesuar seçenekleri sunan U TOO; hem çalışma ve toplantı yaparken hem de sosyalleşirken keyif almak için tasarlanan yalın ve, pratik ve çok yönlü bir sistem. Özel alüminyum döküm ayak yapısı ve malzeme seçeneklerine sahip olan U TOO, farklı atmosferlerde alternatif yaşam alanları sunuyor.

2006 yılında Sezgin Aksu ve Silvia Suardi tarafından tasarlanan U TOO; Red Dot design Award 2007 (Almanya), Good Design Award 2008 (ABD), Designpreis 2008 Nominee (Almanya) ve DesignTurkey 2008 İyi Tasarım (Türkiye) ödüllerine layık görüldü.

Yüzde 95 geri dönüşümlü ME TOO
ME TOO; günün büyük bir bölümünün geçirildiği ofislerde yaşam kalitesini artırmak, sağlıklı bir ofis hayatı kurgulamak fikrinden yola çıkılarak, Nurus D Team tarafından ‘Ergonomik bir ofis koltuğu, çalışanın sağlık sigortasıdır’ yaklaşımı ile tasarlandı. Avrupa normlarında üretilen ME TOO, LGA ve GS güvenlik sertifikalarına sahip ve yüzde 95 geri dönüşümlü.

ME TOO’nun senkron mekanizması ile oturma eğimi öne doğru 4 derece, arkaya doğru 27 derece ayarlanabiliyor ve 3 ayrı pozisyonda sabitlenebiliyor. Yükseklik ayarlı baş ve bel desteği, yükseklik ve yön ayarlı kolları, nefes alan file sırtı ve deri ya da kumaş kaplanabilen oturma fontuna sahip olan ME TOO, tasarımıyla da dikkat çekiyor.