Çilek Mobilya Tunus'ta üçüncü mağazasını açacak

Çilek Mobilya, 2013'te Tunus'ta açtığı iki yeni mağazanın ardından yıl sonuna kadar bu ülkede üçüncü mağazayı da açmaya hazırlanıyor

Çilek Mobilya Tunus'ta üçüncü mağazasını açacak

29 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Çilek Mobilya, 2013'te Tunus'ta açtığı iki yeni mağazanın ardından yıl sonuna kadar bu ülkede üçüncü mağazayı da açmaya hazırlanıyor.
Çilek Mobilya'dan yapılan açıklamaya göre, Çilek Mobilya, Afrika'nın önemli pazarlarından biri olan Tunus'un başkenti Tunus ve Sfax şehirlerinde bu yıl iki yeni mağaza açtı.

Tunus'ta yer alan tek marka olan Çilek'e Tunuslu tüketiciler yoğun ilgi göster
Tunus'ta yerli mobilya üretimi olması nedeniyle ithalatın zayıf olması ve ülkede daha çok yerli mobilyaların tercih edilmesine rağmen kendi markasıyla Tunus'ta yer alan tek marka olan Çilek'e Tunuslu tüketiciler yoğun ilgi gösterdi.

Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, Afrika'da Türk ürünlerine olan ilginin arttığını belirterek, bölgede özellikle Türk dizileri ile başlayan Türk hayranlığının mobilya sektörüne de yaradığını, Tunus'un yükselen potansiyeli ile birlikte bölgenin Türk mobilya sektörü için önemli olduğunu ifade etti.
Talha Çilek, Tunus'ta bir yıl içinde iki mağaza açtıklarını, bu yıl içinde üçüncü mağazayı ülkenin üçüncü önemli şehri olan Susa'da açmayı planladıklarını da kaydetti.

66 ülkede 444 satış noktası
Kurulduğu günden bu yana ihracat ve tasarım odaklı bir marka olan Çilek, bugün 66 ülke ve 444 satış noktasında hizmet veriyor. Çok geniş bir coğrafyada hareket etme kabiliyetine sahip olan Çilek, tüm dünyada planlı ve istikrarlı bir büyüme stratejisi ile 2023 yılında tüm dünyada 1.100 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.