Concord İstanbul'un 2. etabı satışta

Teknik Yapı tarafından Fikirtepe'de inşa edilen Concord İstanbul projesinde ikinci etap dairelerin satışı için start verildi.

Concord İstanbul'un 2. etabı satışta

Fikirtepe'de ilk ruhsatı alan firma olan Teknik Yapı, temelini attığı Concord İstanbul'un ikinci etabında yer alan dairelerin satışına başladığını açıkladı. Teknik Yapı'nın yüzde 100 mutabakat sağlayıp inşaatına başladığı ikinci adada yükselecek olan Concord İstanbul 2. Etap'taki rezidans daireler yüzde 10 peşinat ve 50 aya sıfır faiz fırsatları sunuyor. 

Ağırlıklı olarak 1+1 daireler yer alacak
Concord İstanbul 2. etap projesinde ağırlıkta 1+1 olmak üzere stüdyo, 2+1 ve 3+1 tipi daireler yer alacak. Büyüklüğü brüt 48,24 ile 129,09 metrekare arasında değişen dairelerin tiplerine göre dağılımı ise 46 adet stüdyo, 322 adet 1+1, 166 adet 2+1 ve 19 adet 3+1 olarak gerçekleşecek. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yer alacağı projedeki otopark alanının tamamı kapalı olacak. Sauna, fitness, kafeterya gibi sosyal alanların yer alacağı projede temel ihtiyaçların karşılanması için de 10 adet ticari ünite yapılacak. Yaklaşık 650 milyon liralık bir büyüklükte olan Concord İstanbul 2. etap Mart 2015'de başlayacak ve 36 aylık süre içinde tamamlanacak.

Teknik Yapı Concord İstanbul

 

Net/Brüt avantajı
Concord projesinde yer alan dairelerdeki net/brüt metrekare arasındaki oranın ortalama yüzde 32 seviyesinde olduğu için bölgedeki en avantajlı net metrekare birim fiyatına sahip olduğunun altını çizen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, projedeki yüksek satış başarısının arkasındaki nedenleri Teknik Yapı güvencesi, projenin merkezi konumu, ulaşım rahatlığı ve Fikirtepe'nin geleceğin iş yaşam ve ticaret merkezi olarak öne çıkması şeklinde özetledi. Concord İstanbul'da yer alan toplam 1.170 rezidans dairenin 617'sinin Fikirtepe'deki ilk adada olduğunu ve 1. Etap olarak satışa çıktığını hatırlatan Durbakayım "Homeofis ve ticari birimleri barındıran karma projemizin ilk etabında yüzde 88 oranında satış oranına ulaşarak Teknik Yapı markasına güvenenlerin teveccühünü aldık. Bölgede anlaşma yaptığımız ikinci adada yükselecek olan Concord İstanbul 2. Etap satışlarında da bu başarının tekrarlanacağını düşünüyoruz" şeklinde konuştu. 

Proje Bilgisi: Concord Istanbul