Cumhurbaşkanı Erdoğan 'AKM'nin yerine dev bir bina yapılacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılacağını ve arazideki boşluklardan da yararlanarak dev bir bina inşa edileceğini söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'AKM'nin yerine dev bir bina yapılacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun süredir gündemden uzak kalan Taksim Atatürk Kültür Merkezi binasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. AKM binasının yerine dev bir opera binasının inşa edileceğini açıklayan Erdoğan, yeni binada mevcut arazideki boşluklardan da yararlanılacağını söyledi.

Depremden zarar görmüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün sanat ve spor dünyasından önemli isimlere verilen iftar yemeğinde AKM binasını anlattığını ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndan sonra İstanbul'da da büyük bir opera binasına ihtiyaç olduğunu hatırlattığını belirterek "Asıl olan, İstanbul'a da böylesi bir bina kazandırmamız. Mevcut bina, AKM, depremden zarar görmüş bir bina niteliği taşıyor..." şeklinde konuştu.

AKM yerine dev bir bina "Proje hazır"
Atatürk Kültür Merkezi binasının yerine yapılack yeni binaya ilişkin projenin tamamlandığını ve arka taraftaki boşluktan da yararlanılarak dev bir bina inşa edileceğini söyleyen Erdoğan "Böylece İstanbul'daki bu açığımızı da gidermiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Aynı şeyi Muhsin Ertuğrul'da da yaptılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Kültür Merkezi binasında yaşanan tartışmaların bir benzerinin Muhsin Ertuğrul'da da yaşandığını hatırlatarak "Ne oldu, kötü mü oldu yani. Orada da 17 ayda Harbiye Kongre Merkezi'ni yerin altına aldık. İnşa ettik. Yanına da Muhsin Ertuğrul'u aldık."dedi.