Cumhurbaşkanının faiz çağrısına iş dünyasından destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bankalara yaptığı, faiz oranlarını yıllık yüzde 9'a çekme çağrısına iş dünyasından destek yağıyor.

Cumhurbaşkanının faiz çağrısına iş dünyasından destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün bankalara yaptığı yıllık faizleri yüzde 9'a çekme çağrısına iş dünyasından destek yağıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, bankaların son 10 yılda önemli bir kârlılık oranına ulaştığını belirterek: "Bugün; ülke olarak yaşadığımız zor günleri bir an önce geride bırakabilmek için, Türkiye’nin değerlerine, milli iradeye ve ekonomimize omuz omuza sahip çıkma günü... " dedi. 

Gayrimenkul sektörü üzerine düşeni yaptı
Akbalık, yaklaşık 300 alt sektörün çarklarını döndüren gayrimenkul sektörünün böylesine kritik bir dönemde üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle hareket ettiğini, başta Emlak Konut ve GYODER olmak üzere attığı adımlarla önemli kampanyalara imza atttığını hatırlattı. Bu kampanyaların sembolik anlamın ötesinde ülke ekonomisi açısından itici bir güç ve motivasyon sunduğunu belirten Akbalık:

Cumhurbaşkanının faiz çağrısına iş dünyasından destek

"Ancak bu dönemde herkes elini taşın altına koymalı, tüm taraflar üzerine düşen fedakârlığı göstermeli... Bu noktada bankacılık sektörüne de çok önemli görevler, sorumluluklar düşüyor. " dedi.

Bankalar son 10 yılda iyi kâr etti
ÖZAK GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık açıklamasında, son 10 yılda bankaların önemli kârlılık oranlarına ulaştığını da vurgulayarak:

"Bu kârlılıkta yönetim kalitesinin ve sektörel düzenlemelerin yanı sıra en önemli etken, ülkenin son 10 yıldaki iktisadi iklimi. Bu nedenle bankacılık sektörünün, yüksek kârlılığını borçlu olduğu milletimiz ve ülkemiz için harekete geçmesi, elini taşın altına koyması gerekiyor" şeklinde konuştu.