Cunda'nın çehresi değişecek

Balıkesir Belediyesi Ayvalık'ı Cunda'ya bağlayan karayolunun yerine 240 metrelik bir köprü inşa etmeye hazırlanıyor

Cunda'nın çehresi değişecek

Balıkesir Belediyesi Cunda Adası'nın çehresini bütünüyle değiştirecek projeler üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Dönöşüm projesinin ilk ayağında, Ayvalık'ı Cunda Adası'na bağlayan karayolunun yerine 240 metrelik bir köprü inşası bulunuyor. 

Balıkesir Belediyesi ve Cundaport
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Edip Uğur, Cunda'yı Ayvalık'a bağlayan karayolunun yerine inşa edilecek köprü projesinin inşaatına yakında başlanacağını belirtti.  Milliyet Gazetesi'nden Şükrü Andaç'a konuşan Başkan Uğur: 'Cunda Adası'na karadan gidiş yolunu kaldırıp, köprülü hale getireceğiz.' dedi.

Cunda Körfezi temizlenecek
Adaya, 1.200 yat kapasiteli bir liman yapılacağını ve yolun kalkmasıyla birlikte körfezin daha temiz hale geleceğini söyleyen Başkan Uğur: 

'Cunda'dan buraya geçiş varmış ancak yol yapmak için kapatılmış. Mevcut yolun kalmasıyla Cunda kanalı açılacak ve körfez daha temiz hale gelecek. Balıkesir'e vizyon projeler için harekete geçtik. Bölgemiz çok değerli, İstanbul ve Bursa trafiğine girmeden yol üzerinde bulunuyor. 5 yıl içinde Çanakkale Boğaz Köprüsü'de faaliyete geçecek. 62 farklı projemiz var.' ifadelerini kullandı.