Curio-A Collection by Hilton, Avrupa’ya Açılıyor

Hilton Worldwide, Curio - A Collection by Hilton markasına ilk Avrupalı otellerini eklemek için anlaşmaya vardı

Curio-A Collection by Hilton, Avrupa’ya Açılıyor

Hilton Worldwide, Curio - A Collection by Hilton markasına ilk Avrupalı otellerini eklemek için anlaşmaya vardı. Her ikisi de 100 yıldan uzun bir geçmişe sahip İstanbul Beyoğlu'ndaki Rumeli Han binası ve Almanya'nın Hamburg kentindeki eski Reichshof oteli bir yenileme ve restorasyon sürecinden geçiyor. İstanbul'daki Curio - A Collection by Hilton'un 2017'de, Hamburg'dakinin ise bu yıl içinde kapılarını açması planlanıyor. 

Curio markası Avrupa'ya açılıyor
Lansmanı Haziran 2014'te yapılan Curio markası, üst segment ve lüks bağımsız otellere kendi kimliklerini ve yerel özelliklerini korurken, Hilton Worldwide ile ortaklık kurma imkanı sağlıyor. Tarı̇hı̇ Rumelı̇ Han Turı̇zm Ve İnşaat San.Tı̇c. A.Ş.'nin sahibi olduğu ve işlettiği Rumeli Han, kozmopolit Beyoğlu'nun kalbindeki İstiklal Caddesi'ne hakim bir konuma sahip; Taksim Meydanı ve Galata Kulesi'ne yürüme mesafesinde. 19. yüzyılda inşa edilen taş oyma dış yüzeyli bina, mimarisi ve tarihi önemi nedeniyle yasal koruma altında.  

ABD'de Las Vegas, Dallas ve Florida'daki ilk Curio otellerinin ardından, Reichshof Hamburg, Avrupa'da açılacak ilk Curio olacak. Almanya - Köln merkezli Event Hotels iştiraki olan RH Operations GmbH & Co. KG'nin sahip olduğu ve işlettiği Reichshof, Hamburg Merkez Tren İstasyonu'nun tam karşısında, ideal bir konuma sahip.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Hilton Worldwide Avrupa ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon "Avrupa'da pek çok yüksek kaliteli ve bağımsız otel bulunuyor. Bu nedenle Avrupa Curio için önemli bir büyüme fırsatı sunuyor. Rumeli Han İstanbul ve Reichshof Hamburg, Curio – A Collection by Hilton bünyesine katıldıklarında hem benzersiz özelliklerini koruyabilecek hem de Hilton'un ticari yapısından ve küresel saygınlığından faydalanabilecekler" açıklamasında bulundu.