David Beckham 25 bin kişilik stat yaptıracak!

David Beckham'ın yaptıracağı stat ortaya çıktı. Dev projede gece kulübü de var restoranda

David Beckham 25 bin kişilik stat yaptıracak!

Chelsea sahibi Roman Abramovich, David Beckham’ın takımı Miami FC’nin hisselerinin büyük bir kısmını satın almak için Çinli bir işadamı ve PSG’nin (Paris Saint-Germain FC) Katarlı sahipleri ile yarış içine girdi. 

ABD’nin Miami Herald gazetesi'nin haberine göre Rus işadamı, David Beckham’ın yeni stat ve yeni oyuncuların transferi için aradığı yaklaşık 260 milyon euroluk kaynağı karşılamaya hazır olduğu söyledi.

Kariyerinin son yıllarını geçirdiği ABD 1. Ligi MLS’e yeni bir takım kazandırmak isteyen David Beckham’ın Miami FC projesine yoğun ilginin büyük biliniyor. Efsane futbolcu Beckham, ay sonuna kadar gelen değerlendirmeleri yaparak 25,000 kişilik yeni statın temelini atmak istiyor.

Beckham’ın Miami FC projesine yatırım yapacak ve kendini kulübün sahibi olarak gösterecek yatırımcı bulamaması halinde Miami FC projesinin başlangıcı biraz daha gecikecek gibi duruyor. Çünkü takımın kurulabilmesi için halihazırda bir stadın olması gerekiyor.

David Beckham 25 bin kişilik stat yaptıracak!

Manchester United’ın efsane ismi David Beckham, projenin yatırımcısını ararken seçici davranıyor. İngiliz efsane futbolcu Manchester City’nin MLS’te kurduğu New York City’e benzer bir proje için futbol geçmişi olan ve yıldız isimleri takıma kazandırabilecek bir yatırımcıyla anlaşmayı tercih ediyor. Beckham’ın ay sonuna kadar projesini hayata geçirebilmesi için yeni yatırımcısını bulması durumunda Miami FC takımı 2018 yılında MLS’te mücadele edebilecek.

Davi Beckham'ın yaptıracağı stat denizin kıyısında yükselecek. Stadyumun içinde, bir restoran ve gece kulübü de yer alacak.