Decathlon 18. mağazasını Antalya'da açtı

Türkiye'deki yayılımını büyük bir hızla sürdüren spor perakende zinciri Decathlon, 18. mağazasını Antalya Erasta Alışveriş Merkezi'nde açtı

Decathlon 18. mağazasını Antalya'da açtı

Avrupa'nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye'deki 18. mağazasını Antalya'da açtı. Ülkedeki mağaza ağını hızla büyüten marka bundan böyle Erasta Alışveriş Merkezi'ndeki şubesiyle de hizmet verecek. 1000 metrekarelik alanda hizmet verecek Decathlon mağazasında 50'yi aşkın spor dalından yaklaşık 75 bin ürünün sunumu yapılacak.

Antalya'daki ikinci Decathlon açıldı
Decathlon Antalya Erasta Alışveriş Merkezi'nde açılışını yaptığı mağaza, markanın Türkiye'deki 18, Antalya'daki 2. şubesi olma özelliği taşıyor. Antalya'da daha önce Muratpaşa şubesini hizmete açan Decathlon'un İstanbul'da Forum İstanbul, Marmara Forum Istanbul, Mall of İstanbul, Ataşehir Brandium; Ankara'da Ankara Ankamall, Ankara Kent Park, Ankara Mamak Anatolium AVM; İzmir'de İzmir Optimum, İzmir Balçova Ege Park ve diğer şehirlerde Samsun Piazza, Adana Optimum, Mersin Palm City Carrefour, Bodrum Midtown Ortakent, Kocaeli Symbol AVM,Çorlu Trend Arena AVM ve İskenderun Prime Mall AVM gibi merkezlerde de şubeleri bulunuyor.

Türkiye büyüme oranında ilk sırada
Decathlon'un Türkiye'de giderek yaygınlaşan bir mağaza ağına sahip olduğunu söyleyen Decathlon Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui, insanların artık daha fazla spor yaptığını ve bedenlerine daha çok dikkat ettiklerini belirterek:

"Amacımız sadece büyükşehirlerde olmak değil, sporu tüm Türkiye’ye ulaştırmak istiyoruz. Türkiye’de spor pazarının tahmini büyüklüğü yaklaşık 7 milyar TL ve her yıl %7-10 oranında büyüyor. Biz de Decathlon olarak Türkiye’de %10’un üzerinde büyüme kaydediyoruz. Türkiye, 2014 yılında tüm dünyadaki Decathlon ülkeleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaşan ülke oldu." ifadelerini kullandı