Decathlon 25. mağazaya koşuyor

Avrupa'nın en önemli spor perakende zinciri Decathlon, yıl sonuna kadar Türkiye'deki şube sayısını 25'e çıkarmayı hedefliyor

Decathlon 25. mağazaya koşuyor

Avrupa'nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye'deki büyümesini sürdürmeyi hedefliyor. Marka, 2017 yılının sonuna kadar hayata geçireceği 3 yeni yatırımla birlikte Türkiye'deki mağaza sayısını 25'e çıkarmayı planlıyor. 

Decathlon'dan 3 yeni yatırmı daha

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye pazarına giren ve yaptığı yatırımlarla önemli bir büyüme ivmesi yakalayan Decathlon, yıl sonuna dek hayata geçierceği 3 yeni yatırımla birlikte 25'inci şubesine ulaşmayı amaçlıyor.Hayata geçirilecek şubelerden iki tanesi İstanbul, bir tanesi ise Ankara'da olacak. İstanbul'daki şubelerden ilki 8 Kasım'da açılan Vadistanbul AVM ile Sarıyer'e bulunacak. Yine 8 Kasım7da açılan Coruusel'de de 1.200 metrekarelik alan üzerinde faaliyetler sürdürülecek. Ankara Metromall'daki Decathlon mağazası da  Ankara Metromall'da 2.177 metrekarelik mağazada hizmet verecek. 

Yıl sonuna kadar 25, 5 yıl içinde 70 mağaza

Decathlon markasının iş modeli ile yatırım ve büyüme ağının önemli bir ivme kazandığını söyleyen Decathlon Türkiye İş Geliştirme Direktörü Duygu Kög mağaza sayısının 5 yıl içinde 70'e ulaşacağını dile getirdi. Kög :" Böylece bizi her açılışta sevgiyle kucaklayan kullanıcılarımıza çok daha yakından spor tecrübesi sunacağız. Türkiye'de bu işe başladığımızda spor pazarı 6% oranında büyürken geçen yıl 13% büyüdü, şüphesiz ki bizim de Decathlon ailesi olarak sporu erişilebilir kılma konusunda pazar büyümesine etkimiz yadsınamayacak ölçüde büyük" ifadelerini kullandı.

Halen 22 mağaza ile hizmet veriyor

Decathlon, halen Türkiye genelindeki 22 mağazası ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Markanın kentlere göre şube dağılımı şöyle:

Ankara: . Ankara Kent Park, Ankara Mamak Anatolium AVM,  Ankara Ankamall

İstanbul:  Forum İstanbul, Marmara Forum Istanbul, Mall of İstanbul, Ataşehir Brandium, Buyaka,Metrocity, Maltepe Ritim İstanbul... 

İzmir : İzmir Optimum, İzmir Balçova Ege Park

Samsun: Piazza,

Adana Optimum,

Mersin Palm City Carrefour,

Bodrum Midtown Ortakent,

Antalya Muratpaşa, Antalya Erasta AVM

Çorlu Trend Arena AVM ,

İskenderun Prime Mall AVM

Bursa Marka AVM 

Mayıs 2010'dan Ocak 2018'de 25 mağaza

Türkiye’deki faaliyetlerine Mayıs 2010’da başlayan Decathlon, tenis, yüzme, yürüyüş, fitness, kayak, dağcılık, futbol, bisiklet, paten gibi farklı branşlardan yüzlerce ürünü bünyesinde barındırıyor.  Profesyonel sporcular ve müşteriler tarafından test edilip kullanılan en yenilikçi ve kaliteli spor ekipmanlarının uygun fiyatlarla tüketici ile buluştuğu Decathlon, 2018 yılına dek 25'inci mağazasını hayata geçirmeyi hedefliyor.