Decathlon'dan Anadolu Yakası'na ilk mağaza

Avrupa'nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Anadolu yakasındaki ilk mağazasını Nisan 2015'te Brandium'da açacak

Decathlon'dan Anadolu Yakası'na ilk mağaza

Avrupa'nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Anadolu yakasındaki ilk, Türkiye'deki onuncu mağazasını Nisan 2015'te Brandium'da açacak. Firma 2015 yılı içinde Antalya, Gaziantep, Bursa ve Trabzon'da da şube açmayı planlıyor. 

Türkiye'de toplam 9 megaspor mağazası
Ankara Kent Park, Forum İstanbul, Marmara Forum Istanbul, İzmir Optimum, Samsun Piazza, Adana Optimum, Mersin Palm City Carrefour, Mall of İstanbul, Bodrum Midtown Ortakent'te olmak üzere Türkiye'de toplam 9 megaspor mağazası bulunan Decathlon Türkiye yatırımlarına 2015'te de devam edecek. Türkiye'deki onuncu mağazasını Nisan 2015'te Ataşehir Brandium'da açacak olan Decathlon, bu mağazasıyla sporseverlere 2100 metrekarelik alanda ve 65 farklı spor dalından 75 bin ürüne ulaşma şansını sunacak. 

Decathlon Ürünleri

Anadolu yakası Decathlon mağazası
Anadolu yakasında yaşayanların tüm spor dallarıyla ilgili binlerce ürünü aynı çatı altında bulabilecekleri mağazada sporseverler yeni sporlar da keşfedebilecekler. Yıl boyunca Decathlon Spor Festivali gibi pek çok spor etkinliğine de ev sahipliği yapacak olan Decathlon Brandium mağazasında bisiklet, paten, golf, masa tenisi gibi farklı sporlar da denenebilecek. Brandium mağazasıyla birlikte Decathlon'un Türkiye'deki ekibi de 1200 kişiye ulaşacak. 

Decathlon Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui Türkiye'nin 2014 yılında tüm dünyadaki Decathlon ülkeleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaşan ülke olduğunu vurgulayarak: 'İnsanlar artık daha fazla spor yapıyor; sağlıklarına, bedenlerine giderek daha çok dikkat ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana, Mersin ve Bodrum mağazalarımızda beklediğimizin çok üzerinde ilgi gördük; bu çerçevede sporu daha da yaygınlaştırmak ve herkes için ulaşılabilir kılmak adına Türkiye'ye daha fazla yatırım yapıyoruz. Amacımız Türkiye'de yılda 4-5 mağaza açmak. Tüm büyükşehirlerde olmak istiyoruz.' şeklinde konuştu.

Anadolu'ya yeni bir mağaza
Anadolu yeni bir Decathlon mağazası açma planları bulunduğunu belirten Boualaoui: ' Antalya, Trabzon ,Bursa ve Gaziantep de 2015 yılında Decathlon mağazasına kavuşacak! Türkiye'de üretilen ürünlerin dünya üretimindeki payı yüzde 4.2." şeklinde konuştu.