Denize sıfır TMSF arazisi 27 milyon dolara satıldı

TMSF, Balkaner Grubu'ndan devraldığı Marmaris'teki denize sıfır konumdaki turistik tesis arazisi, 27 milyon dolara satıldı

Denize sıfır TMSF arazisi 27 milyon dolara satıldı

24 Eylül 2013 / emlakwebtv
Siteler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Boynuzbükü mevkisinde bulunan ve on ikinci kez satışa çıkartılan 40 bin 770 metrekarelik arazi için TMSF İştirakler ve Gayrimenkuller Dairesi Başkanlığı tarafından teklif alma yöntemiyle ihale düzenlendi.

Daha önce alıcısı çıkmamıştı
İhaleye tek teklifi, ilçede başka turizm yatırımları da bulunan Green Turizm isimli şirket verdi. Şirketin 27 milyon dolarlık teklifi, Fon Kurulunun yaptığı değerlendirmede uygun bulunarak satış gerçekleştirildi. Şirketin, araziye lüks bir otel yapmayı planladığı öğrenildi. Ayrıca ilk defa 14 Aralık 1996'da 60 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkartılan arsanın fiyatı, alıcı bulamadığı için 27 milyon dolara düşürülmüştü. Daha önce on bir kez ihaleye çıkartılan söz konusu araziye alıcı çıkmamıştı.

TMSF'nin sattığı arazi, alışveriş ve turizm tesislerinin yoğun olduğu bölgede yer alıyor. Denize sıfır konumdaki arazinin Cumhuriyet Bulvarı'na yaklaşık 150, sahile inen yan yola ise 250 metre uzunluğunda cephesi bulunuyor. İmar plan notlarında ''Turistik tesis alanları içerisinde 20 bin metrekare ve üstü parseller oluşturularak, turistik tesis yapılması halinde emsal 1,60 ve 5 kat olarak uygulanacaktır'' bilgisi yer alıyor.