Dikkat! Emlak vergisi 2. taksidi Kasım'da başlıyor!

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri 1 Kasım 2015 tarihinde start alacak. Taksitler 1 Aralık tarihine kadar ödenebilecek.

Dikkat! Emlak vergisi 2. taksidi Kasım'da başlıyor!

Taşınmaz sahiplerinin her yıl ödemesi gereken emlak vergisinin 2015 yılındaki ilk taksit ödemeleri 1 Mart ile 31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. Sıra geldi verginin 2. taksidine. Emlak vergisi 2. taksiti 1 Kasım 2015 tarihinde başlanarak ödenecek. Emlak vergisi 2. taksit son ödeme günü ise 1 Aralık 2015 olacak.

Emlak vergisini nasıl ödeyeceksiniz?

Emlak vergisi ödeme yolları ise çeşitli. Devlet vatandaşların vergilerini zamanında ödeyerek, cezaya uğramamaları için çeşitli ödeme alternatifleri sunuyor. Bu alternatiflerden biri, kredi kartı ile ödeme yapma. Bu yöntemde kredi kartınız ile belediye resmi internet sitesi üzerinden online ödeme yapmanız mümkün. Diğerlerine göre nispeten daha kolay bir yöntem olan bu uygulama ile vatandaşların işi de kolaylaştırılıyor.

Belediyeye direk ödeme de yapılır

İnternet dünyasını hala çözemediyseniz, vergisini ödeyeceğiniz taşınmazınızın bağlı olduğu belediyeye giderek ödemenizi yapmanız mümkün.

Emlak vergisi ödeme seçeneklerinden sonuncusu da, PTT ya da banka havalesi yöntemi. Bu uygulama ile vergi ödenecek taşınmazınızın bulunduğu belediyeye PTT ya da banka hesabına havale yoluyla da ödeme yapmanız mümkün.