Dikkat! Üsküdar Meydanı projesi için yıkımlar 2016’da başlayacak

Üsküdar Meydanı projesi için yıkım çalışmaları 2016 yılında başlayacak. Projenin bitim tarihi ise 2018 olacak.

Dikkat! Üsküdar Meydanı projesi için yıkımlar 2016’da başlayacak

İstanbul'un meydan projelerinden biri de, Üsküdar Meydanı projesi. Meydan düzenlemesiyle ilgili son açıklama ise Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den geldi. Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar Meydanı projesi için yıkım çalışmalarının 2016 yılında başlatılacağını ve projenin 208 yılında tümüyle tamamlanacağını belirtti.

Üsküdar'ın büyük bir meydan ihtiyacının olduğuna vurgu yapan Hilmi Türkmen, meydanı şu anki halinden 3 kat daha genişleteceklerini ve merkezdeki otopark kapasitesini ise 5 bine çıkaracaklarını ifade etti.

Üsküdar Meydanı nasıl olacak?
Üsküdar Meydanı projesi ile şu anki belediye binası yıkılacak ve yer altı otoparkı yapılacak. Meydan düzenlemesi kapsamında Marmaray'ın havalandırma bacaları da traşlanacak. Üsküdar Belediye Binası'nın 2016 yılının Haziran ayında tamamen yıkılacağını açıklayan Hilmi Türkmen, "2015 yılında bir sıkıntı yok. Zaten kiralara da zam yapmıyoruz. Ama 2016 yılında esnafımızı tamamen tahliye ediyoruz. Komple binamızı yıkıp altını otopark yapıp, üstünü meydan yapacağız. Katlı binamızı da yıkıp, etrafında istimlak çalışmamız olacak. Yeni belediye binamız ile kaymakamlık arasındaki alanı da istimlak etme çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Üsküdar Meydanı projesi ne zaman bitecek?
Üsküdar Meydanı projesinin bitiş tarihi olaraksa, 2017'nin sonu ile 2018'in başı planlanıyor.