Diyarbakır’da 9 okulun tadilatı bitti

Ali Ağaoğlu, Diyarbakır Merkeze bağlı Bağlar ilçesinde bulunan 9 ilköğretim okulunun tadilatını tamamladı

Diyarbakır’da 9 okulun tadilatı bitti

20 Ekim 2012 / emlakwebtv 
Ağaoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu 29 Ağustos Çarşamba günü yaptığı Diyarbakır ziyareti esnasında verdiği eğitime destek sözünü tuttu. Ağaoğlu’nun üstlendiği ve Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yer alan 9 okulun tadilatı kısa sürede tamamlandı.

Şehit Nesrin Ünügür İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş, Görev Köprüsü Derneği Başkanı Ali Serdar Tuncer ve Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu katıldı. Ali Ağaoğlu, eğitime verdiği bu destek ve girişimi için Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak tarafından verilen bir plaketle onurlandırıldı.

“Cehalet bütün kötülüklerin anasıdır”
Diyarbakır’da bulunan okullara verdiği destek ile ilgili görüşlerini dile getiren Ali Ağaoğlu, “İstihdam ve eğitim konuları ülkemizin en önemli sorunlarının başında geliyor ve maalesef bunlar Güneydoğu Anadolu Bölgemizde daha da çok hissediliyor. Bu kapsamda yatırım fırsatlarını yerinde görmek ve bu bölgemizdeki istihdam ve eğitim sorunlarına dikkat çekmek için 2 ay kadar önce Diyarbakır’a gelmiştim. O günkü ziyaretimde Bağlar İlçesi’ndeki 9 okulun yenileme çalışmaları için söz vermiş ve Diyarbakır’da bir de ev alarak şehirden ayrılmıştım. Bugün bu okullardaki çalışmaların tamamlanmasıyla yeniden buradayım ve kendimi artık bir Diyarbakırlı hemşeriniz olarak görüyorum. Cehalet bütün kötülüklerin anasıdır, bir eğitim gönüllüsü olarak bugün Diyarbakır için vermiş olduğum sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum.”dedi.

Ülke genelinde birçok eğitim projesine imza attıklarını dile getiren Ali Ağaoğlu, Bu okullardan mezun olan çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğin Türkiyesi için çok değerli hizmetlere imza atacağından hiç şüphesi olmadığını da sözlerine ekledi. Ali Ağaoğlu ayrıca, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin Uluslararası Girişimcilik, Gıda Mühendisliği ve Tekstil Mühendisliği Fakültelerinin yerleşeceği tarihi yapının restorasyon, onarım ve tefrişini ile Diyarbakır’ın kültürel tarihini anlatan “Sevgi Taşı” isimli sinema filmine de destek olacak.