DKY İnşaat’tan Kartal’a dev proje

DKY İnşaat, Kartal’da yıkımına başladığı Praktiker arazisinin üzerine yeni bir proje hayata geçiriyor. 348 konutluk projede Metro Cash & Carry de yer alacak

DKY İnşaat’tan Kartal’a dev proje

7 Temmuz 2014 / Emlakwebtv
İstanbul Anadolu yakasında yeni projelerle öne çıkan Kartal’da DKY İnşaat dev bir proje inşa ediyor. Praktiker’in bulunduğu arazinin dönüşümüne başlayan DKY İnşaat, içerisinde konut, ofis, alışveriş alanları bulunan bölgenin en prestijli projesini yapacak. 21 bin 696 m2’lik arazi üzerinde yükselecek projede ticari alanların yanı sıra 2+1’den 4+1’e kadar farklı tiplerde 348 konut yer alacak.

Kartal’da Praktiker binasının yıkımını yerinde inceleyen İbrahim Dumankaya Holding ve DKY İnşaat Onursal Başkanı İbrahim Dumankaya, “Praktiker arazisinin yıkım çalışmalarını bir ay içerisinde bitirmeyi planlanıyoruz. Kartal’ın en gözde projesini hızlı bir biçimde hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Projenin hakim olduğu adalar manzarası ve metroya 200 metrelik yakınlığıyla Kartal’ın en avantajlı lokasyonunda olacağını belirten Dumankaya, “Proje 16 ila 20 kat arasında değişen 5 bloktan oluşacak. Ticari alanların bulunduğu ofis bloğu ise 15 kattan oluşuyor. Ofis ve konut giriş-çıkışları birbirinden tamamen bağımsız olacak. Böylelikle konut sakinlerinin ve ofis çalışanlarının giriş çıkışlarda yoğunluk ve emniyet açısından sıkıntı yaşamaları engellenecek.  Konut ve ofislerin yanı sıra Metro Cash & Carry’nin de yer alacağı proje gelecekteki sakinlerine birçok avantaj sunacak ” dedi.

Bölgeye ciddi yatırım yapıldı
Kartal başta olmak üzere İstanbul’un kentsel dönüşümünde aktif rol oynayacaklarını vurgulayan Ali Dumankaya ise “İlçede metro, adliye sarayı, iş merkezleri ve üniversiteler gibi birçok ciddi yatırım yapıldı. Bölge, bu yapısıyla içerisinde birçok potansiyel barındırıyor. Kentsel dönüşümle birlikte Kartal’ın yükselişi başladı. DKY İnşaat olarak Kartal bölgesinde Deniz Yıldızı Kartal projesiyle başlayan çalışmalarımız Praktiker binasının bulunduğu alana inşa edeceğimiz projemizle de hız kazanacak” diye konuştu.

Aile sitesi konseptine uygun olarak planlanan projede; her yaştan bireyin ailesiyle güven ve huzur içinde vakit geçirebilecekleri sosyal ve etkinlik alanlarının yer aldığı projede özel peyzaj alanları yer alacak. Aromatik çiçeklerin arasından geçen yürüyüş yolları ve yansıma havuzuyla konut sakinlerinin sevdikleriyle zaman geçirmekten hoşlanacakları bir proje yükselecek. 

 

Firma Bilgisi: Dky Inşaat