DKY ve Metropolist ortaklığından ‘Lokum’ gibi proje

Daha önce Kartal’da Metrowin Tower projesini hayata geçiren DKY İnşaat ve Metropolist Yapı ortaklığı, bu sefer Tuzla Aydınlı bölgesinde yeni bir projeye imza atıyor. Lokum Evler adı verilen projede metrekare birim fiyatları 1.998 TL’den başlıyor

DKY ve Metropolist ortaklığından ‘Lokum’ gibi proje

DKY İnşaat ve Metropolist Yapı ortaklığı Kartal’da yer alan ofis projesi Metrowin Tower’dan sonra bu kez de Aydınlı’da Lokum Evler projesine imza atıyor. Tuzla’da inşa edecekleri Lokum Evler Projesi  düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.  Lokum Evler Projesi ile İstanbul’da masal gibi bir hayat sunmayı hedeflediklerini vurgulayan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, “Projemizde insanların doğaya dokunabilecekleri bir hayat sunuyoruz. Şehir yaşamı toplumsal ilişkilerimizi ve kültürümüze özgü sosyal yaşantımızı değiştiriyor. Biz de Lokum Evler projemizde mahalleli olma kültürünü ve nostaljik komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırmak istedik ve doğayla iç içe sosyal peyzaj alanları oluşturduk, bu nedenle peyzajımızı da Sosyal Peyzaj olarak adlandırdık” dedi.

Metropolist Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Derbazlar ise aile yaşamını öncelik aldıklarını belirterek,  “Daire planlarının  tamamında  fonksiyonel metrekareler kullanılarak yaşam kalitesini ön planda tuttuk .Yaşam alanlarını maksimum kullanıma  yönelik düzenledik ve modern yaşama ve aile konseptine uygunluğunu öncelik aldık” diye konuştu.

Metrekaresi 1.998 TL’den başlıyor

Lokum evler projesinin park alanı dahil toplam 53 dönüm arazi üzerine kurulacağını belirten Ömer Derbazlar, “Fiyat açısından projenin ulaşılabilir  olmasını istedik. Her dairede balkon, bahçe katlarında ise daireye özel bahçe kullanımı bulunan  proje  farklı tiplerde  2+1 ve 3+1 toplam 722 adet daireden oluşacak. Metrekare fiyatları 1.998TL’den başlayacak” dedi. 

Lansman için yüzde 30 indirim

Teslim tarihinin 2016 Aralık ayı olacağı ön görülen projede  Eylül sonuna kadar devam edecek lansman özel  indirimi sayesinde ; 328 bin TL’den başlayan 2+1 daireler  %30’a varan indirim avantajıyla 237 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken, 430 bin TL’den başlayan 3+1 daireler %30’a varan indirim avantajıyla 310 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Firma bünyesinde 24 aya kadar 0 faizle vadelendirme imkanının yanı sıra %0,85 den başlayan oranlar ile  banka kredisi imkanı da sunuluyor. Lansman dönemine özel %18 indirim avantajına ek olarak peşin ödemelerde yapılacak  %12 indirimden faydalanmak isteyenler projeye yönelik 2000 adet ön talep toplandı. Proje satışları Kartal Dumankaya Vizyon’da yer alan satış ofisinde devam edecek.

Aidat derdi yok

Kira tutarındaki aidatların Lokum Evler’de olmayacağını vurgulayan Ali Dumankaya, “Lokum Evler Projesini aidat tutarlarını makul düzeyde tutma hedefiyle planladık. Projedeki peyzaj alanları bölgedeki iklimsel veriler, topoğrafya, seyir ve rüzgar unsurları gözetilerek tasarlandı. Aidat tutarlarını artıran su öğeleri yerine doğayla bütünleşen ve uyum sergilenen ağaç, bitki ve çiçeklerin kullanılmasıyla oluşturulan yürüyüş yolları, bisiklet parkurları ve seyir teraslarıyla zengin, sosyal bir peysaj deneyimi sunarken aidatların da makul seviyelerde tutulmasını sağladık” dedi.