DKY, yatırım atağına Kartal’dan kalktı

DKY İnşaat, kur, faiz, seçim demeden 2015’te yatırım atağına kalktı. MIPIM’de yeni yatırımlarını açıklayan şirket, seçimden önce Kartal ve Kağıthane, seçimden sonra Sultanbeyli ve Çeliktepe’ye imzasını atacak. Önümüzdeki 2 yılda 10 projede 3 bin konut projesine start verecek

DKY, yatırım atağına Kartal’dan kalktı

DKY İnşaat, bu yıl hayata geçireceği 4 projeyle Fransa'nın Cannes kentinde ve düzenlenen dünyanın en büyük emlak fuarı MIPIM 2015'e katıldı. DKY Kartal ve Kağıthane projelerini ilk kez açıklayan şirket, bu iki projeye seçimlerden önce start verecek. Bu yıl içinde seçimlerin ardından 2 yeni projeye daha başlayacak olan DKY İnşaat'ın yönetim kurulu başkanı Ali Dumankaya, gelecek 2 yıl içinde 10 projede 3 bin konutluk, 3 milyar lira tutarında yatırım yapacaklarını kaydetti.

DKY Kartal 25 Mart'ta satışta
DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, 25 Mart'ta satışa başlayacakları DKY Kartal projesinin maketini sergileyerek uluslararası yatırımcıların beğenisine sunduklarını ifade etti.

Ali Dumankaya, İstanbul'un yükselen yıldızı Kartal'da bölgenin en prestijli projesini hayata geçireceklerini belirtti. Ali Dumankaya, "Kartal'ın en güzel lokasyonunda Adalar manzarası ile yükselecek proje Kartal'ın sembollerinden biri olacak. DKY Kartal, 22 bin metrekarelik arazi üzerinde 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tip 327 adet konuttan oluşacak. DKY Kartal'da, Metro Cash & Carry mağazası da yer alacak. Projenin 2017 yılında tamamlanmasını hedefliyoruz" diye konuştu. Konutların yanı sıra 20 bin metrekarelik ofis alanın da yer alacağı projede, ofisler ile konutlar bağımsız şekilde planlanmış.
Kağıthane'de 10 dönümlük dönüşüm
DKY İnşaat'ın MIPIM'de ön talep toplamaya başladığı ikinci projesi de Kağıthane'de gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesi oldu. Ali Dumankaya, "Beşler firmasının Kağıthane'de 1945 yılından beri kullandığı, 10 dönümlük arazi üzerinde yeni bir proje yapacağız. Bu projemiz içinde ilk defa bu fuarda ön talep topluyoruz. Yaklaşık 200 konut ve mağazalardan oluşacak projede, yepyeni bir konseptle optimum kullanımlı daireler planlıyoruz" dedi. Ruhsat aşamasında olan Kağıthane projesinin Mart sonu ya da Nisan başında satışlarınına başlanması hedefleniyor.

Seçimden sonra 2 proje daha
"Kur artıyor, faiz yüksek, seçim var gibi durumlara bakmıyoruz. Yatırımlara devam ediyoruz. Seçimden hemen sonra 2 projeye daha başlayacağız" diyen Dumankaya, Yenisahra kentsel dönüşüm projesinin ise 2016 projeleri arasında yer alacağını kaydetti.

Seçimlerden sonra satışa çıkacak projelerin Çeliktepe ve Sultanbeyli projeleri olduğunu anlatan Dumankaya, Sultanbeyli'de Fatih Caddesi üzerinde iddialı bir projemiz olacak, altındaki 20 bin metrekareli otopark bölgenin ihtiyacını karşılayacak' dedi. Ali Dumankaya, Çeliktepe'de Sapphire AVM'nin hemen arkasında üzerinde 6 blok bulunan bir alanı yıkarak, özel bir mimari çalışmayla kentsel dönüşüm gerçekleştireceklerini ifade ett. Projenin mimarlığını Via Mimarlık'ın üstlendiğini belirten Dumankaya, bu projeyi DKY çatısı altında yeni bir markayla sunacaklarını açıkladı.