Doğadan Sanata Sen Tasarla

4. kez düzenlenen Zeki Yurtay Tasarım Ödülleri yarışması için başvurular başladı. Seramik ve karo tasarımı alanında düzenlenen yarışmanın bu yılki teması ‘Kaos ve Düzen” olarak belirlendi.

4. Kez düzenlenen ‘Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri’ bu yıl seramik karo tasarımı alanında ‘Kaos ve Düzen’ ana temasında gerçekleşecek. Sektörünün öncü markalarından Yurtbay Seramik tarafından düzenlenen yarışmanın amaçları, yaratıcı fikirleri desteklemek, seramik sektöründe tasarımın önemini vurgulamak ve seramik sektörü ile eğitimine katkıda bulunmak olarak belirtiliyor. Yarışma, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerin mimarlık, güzel sanatlar, sanat ve tasarım ile mühendislik fakültelerine bağlı mimarlık alanındaki bölümlerinde öğrenim gören lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık. Yarışmaya bireysel ya da ekip olarak başvurulabiliyor.

Birinciye 10 bin lira ödül
Yarışmaya son başvuru tarihi 21 Kasım 2016 olarak belirlendi. Yurtbay Seramik ve Yapı  - Endüstri Merkezi işbirliğiyle düzenlenen yarışmada birincilik ödülü 10 bin lira olurken, ikincilik ödülü 7 bin 500 lira, üçüncülük ödülü 5 bin lira ve 3 kişiye verilecek olan mansiyon ödülü de bin lira olarak belirlendi. Ödüle hak kazanan yarışmacılar 6 Aralık 2016 tarihinde yarışmanın web sitesi www.dogadansanatasentasarla.com’dan duyurulacak. 4. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri yarışmasına katılım koşulları ve başvuru formuna yine aynı web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.
Yarışmanın jüri üyeleri arasında, Ali Bakova (Tasarımcı / Ali Bakova Design), Atilla Kuzu (İçmimar, Tasarımcı / Zoom-TPU Kurucu Ortağı), Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ GSF Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı), Prof. Sevim Çizer (DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı), Şule Koç (Tasarım Direktörü / Şule Koç Design) yer alıyor.

Firma Bilgisi: Yurtbay Seramik