Doğalgaz abonelik iptali

Doğalgaz aboneliğini iptal ettirmek için hangi adımlar izlenir, gerekli belgeler nelerdir? Doğalgaz abonelik iptali için adım adım yapmanız gerekenler haberimizde yer alıyor.

Doğalgaz abonelik iptali

Doğalgaz abonelik iptali için tüketici sözleşmesinin sona erdirilmesi gerekiyor. Bu işlem ise dağıtım şirketine yazılı başvuruda bulunularak yapılıyor.

Öncelikle doğalgaz abonelik iptali için gerekli belgeleri hazırlamalısınız. Doğalgaz abonelik iptalinin abonenin bizzat kendisi yapması gerekiyor. Ancak başkası adına başvuruda bulunulacaksa, noter onaylı vekaletnameyle işlem gerçekleştirilebilir. Konut doğalgaz abonelik iptali için gerekli belgeler ise şöyle:

*Resmi Kimlik (Nüfus cüzdanı - T.C. kimlik numaralı)

*Abone ya da Tesisat numarası

Başvuruda, yukarıda belirttiğimiz belgelerle doğal gaz dağıtım şirketinin müşteri merkezine başvuracaksınız. Sözleşmesi iptal edilen kullanım yerinin kapama vanası mühürlenir ve gazı kesilir. Sayacın mühürlenme anındaki son ölçüm değeri okunarak bir tutanak hazırlanır. Bu değere göre, son tüketim borcu bulunarak hesabın tasfiyesi gerçekleştirilir. Ücretsiz yapılan doğalgaz abonelik iptali, dağıtım şirketine başvuru yapıldıktan sonra en geç 3 gün içinde gerçekleştirilir.

DOĞALGAZ ABONELİK İÇİN GEREKLİ BELGELER LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.