Doktorlara özel proje: Vital Fulya

Topoğlu inşaat, Türkiye'nin doktorlara özel ilk muayenehane merkezi olan Vital Fulya'yı hayata geçiriyor

Doktorlara özel proje: Vital Fulya

Nişantaşı ve Teşvikiye'nin yenilenmesinde önemli bir rol sahibi olan Topoğlu İnşaat, Türkiye'nin doktorlara özel ilk muayenehane merkezi olan Vital Fulya'yı hayata geçiriyor. İstanbul'un sağlık vadisi olarak bilinen Fulya'daki muayenehaneleri bünyesinde toplayacak olan proje, Ocak 1025'te faaliyete başlayacak.

40 milyon dolarlık yatırım
Türkiye'nin doktorlara özel ilk muayenehane merkezi olan ve Sağlık Bakanlığı'nın standartlarına yüzde 100 uyum sağlayan VİTAL FULYA, İstanbul'un sağlık vadisi olarak bilinen Fulya'daki muayenehaneleri bünyesinde toplayacak. Ocak 2015'te faaliyete başlayacak olan VİTAL FULYA'dan sonra Topoğlu İnşaat, tescil ettirdiği VİTAL markası ile 5 yıl içinde tüm Türkiye'de 50 adetlik bir sağlık zinciri oluşturacak. Topoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Davut Topoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Topoğlu ve Vedat Topoğlu, 2015 yılına ilişkin hedeflerini açıkladı. Ocak 2015'ten itibaren VİTAL FULYA'nın faaliyete başlayacağını belirten Davut Topoğlu, "Yıllara dayanan tecrübemizle Türkiye'nin en sağlıklı binasını yapmaya çalıştık. Toplam 40 milyon dolarlık yatırımla VİTAL FULYA'yı faaliyete geçiriyoruz. Burada 30'dan fazla muayenehaneye Avrupa standartlarında ev sahipliği yapacağız,' dedi.

Vital Fulya

2015'te standartlar değişiyor
VİTAL FULYA'yı tasarlarken Sağlık Bakanlığı'nın en son yayımladığı genelge ve muayenehane açma yönetmeliklerine uygun olarak planladıklarını ifade eden Davut Topoğlu, 2015 yılının ikinci yarısına kadar verilen uyum süresinden sonraki muayenehanelerde standartların değişeceğini belirtti. Topoğlu: 'Artık her muayenehanede yangın merdiveni, engelli asansörü, bekleme ve emzirme salonu gibi birçok özellik aranacak. VİTAL FULYA ile bu standartların tamamını karşılayan tek yapı olacağız. İstanbul'un sağlık vadisi haline gelen Fulya'da doktorların kendi muayenehanesinde dünya standardında hizmet vermelerine yardımcı olacağız. İstanbul'dan başlamak üzere Anadolu'nun büyükşehirlerinde 5 yıl içinde 50 VİTAL'e ulaşmayı planlıyoruz.'

Antibakteriyel malzemeler kullanıldı
VİTAL FULYA, 170–750 metrekare arasında değişen 32 kiralık muayenehane ile 100'den fazla doktora ev sahipliği yapacak. 12 katta toplam 11 bin metrekare alana sahip VİTAL FULYA'da sağlık sektörüne uygun materyaller kullanıldı. Antibakteriyel lavabolar ve kendi kendini temizleyen nanoteknolojik boyanın kullanıldığı VİTAL FULYA'da lüks bir cafe–restoran da bulunuyor. 1800 metrekarelik 150 araç kapasiteli bir otopark bulunan binada vale hizmetinin kiracılar için ücretsiz sunulacağını belirten Ayhan Topoğlu, "Doktorların her türlü ihtiyacı karşılanacak. Araçlarını valeye bırakıp muayenehanesine çıkacak. Burada doktorlar sadece hastaları ile ilgilenecek" diyor.

Davut Topoğlu

Ambulans taşıyan asansör
Akıllı bina teknolojileriyle donatılan VİTAL FULYA'da laboratuvar, görüntüleme merkezi, medikal ürünler mağazası, eczane gibi sağlık sektörüne özel birçok birim bulunuyor. Binanın en önemli özelliklerinden biri de ambulans asansörü olacak. Hastalar görüntüleme katlarına ambulans ile birlikte inebilecek.