Dönüşümün ilk binaları yükseliyor

Fikirtepe'de yapı ruhsatını alan ilk proje olan Evim Kadıköy'ün binaları yükselmeye başladı

Dönüşümün ilk binaları yükseliyor

4 Temmuz 2014/Emlakwebtv
Fikirtepe'de kentsel dönüşüm sürecinin ilk ruhsatını Şubat 2014 yılında alan ve temelleri 1 Mart'ta atılan Evim Kadıköy projesinde binalar yükselmeye başladı.

Temele ait tüm demir, beton, altyapı ve izolasyon işlerinin tamamlanarak binaların katlarına çıkılmaya başlandığına dikkat çeken Anka Evim Kadıköy Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şaadet Temel,  “Ruhsat ve evrak işlemleri artık geride kaldı. Şu anda projenin betonarme imalatları başladık. Katlar her gün hızla yükseliyor” diye konuştu.  

Temel, anlaşmaları tamamlayan, taşınmaları ve hafriyat alımını gerçekleştiren, eksi binaları yıkmaya başlayan ilk firma olduklarını vurgulayarak: 'İnşaatta hızla ilerliyoruz. nka Evim Kadıköy olarak bundan sonraki hedefimiz de bölgede inşaatları zamanında ve en iyi tamamlayan firma olmak. Şu anda projede tam kapasite ekiplerimiz çalışmalarına devam etmektedir. Kısa zamanda su basmanı katını geçerek kaba inşaatı tamamlayacağız. Fikirtepe'de diğer firmaların da çalışmaları ile yepyeni bir kent doğmaktadır.”  dedi.