Dubai uçağının en genç yolcusu Elif Rahvalı

Dubai Cityscape uçağının en genç yolcusu Elif Rahvalı'ydı. Elif ve babası Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı emlakwebtv’ye konuk oldu

02 Ekim 2012 /emlakwebtv / Bülent Yoldaş
Türkiye gayrimenkul sektörünün çıkartma yaptığı Dubai’de düzenlenen Dubai Cityscape Global 2012 için 1 Ekim’de havalan uçağının bir de küçük yolcusu vardı. Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı’nın kızı Elif Rahvalı. Dubai uçağının neşe kaynağı olan Elif Rahvalı emlakwebtv’ye konuk oldu. Elif'in babası ve Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı’da mütekabiliyet yasasının özellikle körfez ülkelerindeki bireysel ve kurumsal yatırımcıların Türkiye’de gayrimenkul yatırımlarını artıracağına dikkat çekerek, "Ağaoğlu Grubu olarak da yasanın çıkmasıyla birlikte yalnızca Körfez ülkelerine 400 milyon dolara yakın konut satışı gerçekleştirdik. Bunun 200-250 milyon doları hesaplarımıza geçti. Dubai Cityscape Fuarı’nda da yabancı kurumsal yatırımcılarla 200 milyon dolarlık konut alım anlaşması yapmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Maslak 1453'ün 3. ve 4. etabında yabancı kurumsal yatırımcıya blok satış yapılacak
Hasan Rahvalı, Maslak 1453 projesinden de kurumsal yatırımcıların blok alım yapmak üzere talepte bulunduklarını açıklayarak, "Ancak her zaman olduğu gibi projelerimizin ilk etaplarında önceliğimizi yerli bireysel konut alıcısına veriyoruz. Eger kurumsal yatırımcılara açmış olsaydık ilk 2 etaptaki 2700 dairenin tamamını Körfezli kurumsal yatırımcılara satmış olurduk. 3. ve 4. etapta yabancı kurumsal yatırımcılara blok satışlar yapacağız" dedi.