Dudullu Bostancı metro hattı güzergahı

Anadolu Yakası'nın iki metro hattına da entegre edilerek Dudullu ile Bostancı arasındaki mesafeyi 21 dakikaya indirecek Bostancı Dudullu metro hattı güzergahı kapsamında toplam 10 istasyon inşa edilecek.

Dudullu Bostancı metro hattı güzergahı

30.12.2013 

Bostancı Dudullu metro hattı, İstanbul trafiğinin yükünü azaltacak metro projelerinden biri. Tamamlandığında toplam 13.4 kilometre uzunluğa sahip olacak hat, 2012'de açılışı gerçekleştirilen Kadıköy-Kartal metro hattı ile şu an yapım aşamasında olan Üsküdar Sancaktepe metro hattına entegre edilecek. Kadıköy-Kartal metrosuyla Kozyatağı istasyonunda bağlanacak Bostancı Dudullu metrosu, Sancaktepe metrosu ile de Dudullu istasyonunda entegre olacak.

Bostancı Dudullu metro durakları
2019 yılında hizmete alınması hedeflenen Bostancı metrosu kapsamında inşa edilecek duraklar ise şunlar olacak;

*Bostancı Sahili
*Üst Bostancı
*Kozyatağı (aktarma)
*Bakkalköy
*İçerenköy
*Kayışdağı
*Türkiş Blokları
*İmes
*Modoko
*Dudullu (aktarma)
*Yukarı Dudullu

Dudullu Bostancı metro hattı güzergahı kapsamında da hat öncelikle Marmaray hattı Bostancı durağı ile bağlanarak başlayacak ve Kozyatağı istasyonunda da Kadıköy Kartal metrosu ile entegre olacak. Daha sonra hat sırasıyla; Bakkalköy, İçerenköy, Kayışdağı, Türkiş Blokları, İmes ve Modoko'ya uğrayarak, Dudullu istasyonuna vardığında Üsküdar Sancaktepe metrosu ile bağlanacak.