Dumankaya Holding yöneticileri mahkemeye sevk edildi

Hafta içinde Paralel Devlet Yapılanması iddiasıyla başlayan Himmet operasyonu kapsamında sorguya alınan Dumankaya Holding yöneticileri, tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi

Dumankaya Holding yöneticileri mahkemeye sevk edildi

İnşaat sektöründe "Paralel Devlet Yapılanması" şoku sürüyor. Pazartesi günü "Himmet" operasyonu kapsamında gözaltına alınan Dumankaya Holding Onursal Başkanı Halit Dumankaya'nın da bulunduğu Dumankaya Holding yöneticilerinin sorgularının tamamlanmasının ardından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

Dumankaya İnşaat yöneticileri mahkemeye sevk edildi
Aralarında Halit Dumankaya ve Uğur Dumankaya gibi isimlerin bulunduğu Dumankaya Holding yöneticileri, tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Hafta içerisinde başlayan ve "Paralel Devlet Yapılanması" iddiasına ilişkin "Himmet" operasyonu kapsamında göz altına alınan isimler arasında Semih Serhat Dumankaya ve Ayla Dumankaya Pirinççi de bulunuyor.

Dumankaya Holding yöneticileri, Himmet operasyonu kapsamında görüşleri alınan ve sonrasında hapis istemiyle mahkemeye sevk edilen 33 kişilik grup arasında yer alıyor.

(Ayrıntılar geliyor)