Dumankaya İnşaat'tan açıklama: Mahkeme süreci devam etmekte

18 Nisan Pazartesi günü ''Himmet Operasyonu'' kapsamında gözaltına alınan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyeleri bugün serbest bırakıldı. Dumankaya İnşaat Onursal Başkanı Halit Dumankaya ise tutuklandı

Dumankaya İnşaat'tan açıklama: Mahkeme süreci devam etmekte

18 Nisan Pazartesi günü ''Himmet Operasyonu'' kapsamında gözaltına alınan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyeleri bugün serbest bırakıldı. Dumankaya İnşaat Onursal Başkanı Halit Dumankaya ise tutuklandı. Tutuklanmanın ardından basın açıklaması yapan Dumankaya İnşaat, Halit Dumankaya ile ilgili mahkeme sürecinin halen devam etmekte olduğunu belirtti. 

Şiketten yapılan basın açıklaması şöyle; 

Basın yayın organlarında yer aldığı üzere, 18 Nisan 2016 Pazartesi günü Mali Şube Müdürlüğü’ne davet edilmeleriyle başlayan sürecin devamında, Yönetim Kurulu Üyelerimiz bugün itibariyle serbest bırakılmışlardır.

Yönetim Kurulumuzun Murahhas Üyesi Sayın Halit Dumankaya ile ilgili mahkeme süreci halen devam etmektedir. Süreç, tüm Yönetim Kurulu Üyelerimizin hukuki ve yasal kişilik hakları çerçevesinde avukatları tarafından yürütülmektedir. Süreci Kurum olarak bizler de yakından takip etmekteyiz.

Dumankaya İnşaat, bugüne kadar gerçekleştirdiği ekonomik ve sosyal faaliyetlerinde, Devletin ve Milletin bölünmez bütünlüğüne karşı yüksek bir hassasiyet içerisinde tüm hukuki ve mali yükümlülüklerini titizlikle yerine getirmiştir. İdari otoritenin meşru gördüğü kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına yaptığı yardımlar ile ülke ekonomimiz ve insanlarımız için değer üretmeye devam edecektir.

Sayın Halit Dumankaya’nın ifade ettiği gibi; “Ülkesini çok seven bir aileyiz. Ülkemize zarar verecek hiçbir kuruma, kişiye, ne yardımda bulunuruz, ne de koruruz. Böyle düzgün bir aile yapımız vardır…"

Şirketimizin kurucusu, 1991–1999 yılları arasında iki dönem milletvekilliği yapmış, hayırsever kişiliği ile tanınan, Yönetim Kurulumuzun Murahhas Üyesi Sayın Halit Dumankaya’nın en kısa sürede aramıza döneceğine ve yeniden emeklilik günlerinde,  büyük bir heyecan ve azalmayan enerjisiyle tüm tecrübesini gelecek nesillerle paylaşacağına ve kişiliğiyle örnek olmaya devam edeceğine olan inancımız tamdır.

Devletin gücüne, siyasi otoriteye ve adalete olan güvenimiz, inancımız eksiksiz olarak devam etmektedir. Yargı sürecinin en kısa sürede sonuçlanacağına inanıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Dumankaya