Dünya devi Türk nükleer santraller için harekete geçti

Akkuyu ve Sinop Nükleer Santral projelerinde, saha mühendisliği çalışmalarını yürüten Türk şirketi Envy'nin yüzde 51'lik hissesi, Fransız Assystem tarafından satın alındı

Dünya devi Türk nükleer santraller için harekete geçti

Fransa'nın nükleer mühendislik hizmetleri konusunda dünyaca ünlü firması Assystem, Türkiye'de hayata geçirilecek Akkuyu ve Sinop Nükleer Santralleri için de harekete geçti. Assystem, halen iki nükleer güç santrali için mühendislik çalışmaları yürüten Envy şirketinin yüzde 51'lik hissesini satın aldığını duyurdu

Güven göstergesi 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Envy İş Geliştirme Direktörü Alper Yahşi, Assystem'in adımını "Türkiye pazarına duyulan güven" olarak yorumladı. Yahşi, ortaklığın, Envy'nin uluslararası arenadaki etkinliğini artıracak bir hamle olarak yorumlayarak:

"Assystem'in global alandaki bilgi ve birikimlerini ortaklık yoluyla Türkiye'ye aktarmanın yolunu açtı. Artık Avrupa dahil hizmetlerimizi yurt dışında da sunabilme imkanlarına sahibiz..." ifadelerini kullandı.

Türkiye nükleer programını destekliyoruz

Türkiye'nin nükleer programını destekleyen en büyük nükleer mühendislik şirketi olmayı hedeflediklerini söyleyen Assystem Energy Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Branche de:

"Dijital teknolojiler, güvenlik ve sibar güvenlik konularında da Türkiye'nin önde gelen mühendislik şirketlerinden birinin oluşmasını sağlamak istiyoruz..." şeklinde konuştu.