Dünya devlerinin gözü Bahreyn'de

Bahreyn Uluslararası Gayrimenkul Fuarı Gulf Property 12-14 Mayıs tarihleri arasında yapılacak

Dünya devlerinin gözü Bahreyn'de

Bahreyn'in Tek Uluslararası Gayrimenkul Fuarı olma özelliğini taşıyan Gulf Property Show , 12-14 Mayıs 2015'de kapılarını açıyor. Etkinlik, 10 ülkeden 9.300 profesyonel ziyaretçi, 33 ülkeden 100 katılımcısı ile 2015'de de ilgileri üstüne toplamaya hazırlanıyor.

Bahreyn Gulf Property Show
48'den fazla uluslararası çifte vergilendirme ve yatırım koruma sözleşmesi imzalayan Bahreyn, dünya devlerini Gulf Property Show kapsamında ağırlamaya hazırlanıyor. Fuarın ziyaretçi kitlesini ağırlıklı olarak Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, B.A.E. ve Umman'lı yatırımcılar oluşturuyor.

Gulf Property Show-Bahreyn

Körfez'in dev ekonomisi: Bahreyn
Bahreyn 2006 yılında Arap dünyasının en hızlı büyüyen ekonomisi oldu. 2011 yılında, Wall Street Journal gazetesine bağlı Heritage Foundation isimli derneğin yayımladığı, Index of Economic Freedom (Özgür Ekonominin Listesi) 'e göre Bahreyn Orta Doğu bölgesinin en özgür, tüm dünyada ise 10. özgür ekonomi olarak kabul edildi. Banka sektörünün büyük gelişimi, özellikle İslami Bankacılıktaki gelişme, bölgedeki büyük ekonomik gelişmenin etkisi ile çok hızlı gelişmiş ve bu büyüme sayesinde 2008 yılında dünyanın en hızlı büyüyen finans merkezi ünvanını almasında büyük rol oynadı