Dünya'nın Zirvesinde, ''Yeni Bir Dünya''

Türkiye'nin ve Dünya’nın yeni ekonomik ve mimari zirvesi olan İstanbul Finans Merkezi’nin ilk projesi, Sarphan Finans Park hızla yükseliyor

Dünya'nın Zirvesinde, ''Yeni Bir Dünya''

13 Eylül 2013 /emlakwebtv
Prim rekoru kırması beklenen Sarphan Finans Park; T.C. Merkez Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, SPK, BDDK gibi devlerin genel merkezlerinin yanı sıra, global ve yurt içi özel sektör yatırımlarını da bünyesinde barındıracak.

İstanbul Finans Merkezi projesi, Ataşehir ilçesinde hızla yükseliyor
İstanbul'u uluslararası bir finans merkezi haline getirecek olan İstanbul Finans Merkezi projesi istanbul'un, Ataşehir ilçesinde hızla yükseliyor. Anadolu Otoyolu'nun kuzeyinde yer alan yaklaşık 1 milyon 777 bin 664 metrekarelik alanın, ultra modern bir finans merkezine dönüştürülmesi planlandı. Projeyi, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın proje yürütücüsü ve müşavir firma olarak görevlendirdiği Emlak Konut GYO sürdürüyor.

İstanbul Finans Merkezi dört önemli bölümden oluşacak
İstanbul Finans Merkezi dört bölümden oluşacak. Birinci bölgede özel kurumlara ve denetim kuruluşlarına ait binalar bulunurken; İkinci bölgede Banka ve Finans Merkezleri’ne ait binalar yükselecek. Üçüncü bölgede Kongre ve Kültür Merkezleri, ve Konut Yapılar, dördüncü bölgede ise Destek ve Hizmet Birimleri, Okul, Polis Karakolu, Cami, İtfaiye Binası gibi tesisler yer alacak.

İstanbul Finans Merkezi, iki metro hattıyla da şehre bağlanacak
İstanbul Finans Merkezi'nin tasarımında dünyanın ilk finans merkezi kabul edilen Kapalıçarşı'nın işleyişi ve ortak mekân kullanımı ile Topkapı Sarayı'nın siluet ve tasarımından esinlenildi. Merkezin içerisinde, Kapalıçarşı'nın modern bir kopyası olacak bir çarşı da yer alacak. Proje tamamlandığında, BBDK, Halkbank, Vakıfbank, SPK finans merkezine taşınacak. İstanbul Finans Merkezi, iki metro hattıyla da şehre bağlanacak.

Sarphan Finans Park hakkında detaylı bilgi için: www.sarpgroup.com