Dünya Su Günü Beyoğlu'nda kutlandı

Beyoğlu Muallim Cevdet İlkokulu öğrencileri, 22-27 Mart dünya su haftasını hazırladıkları etkinlikle kutladılar

Dünya Su Günü Beyoğlu'nda kutlandı

Beyoğlu Muallim Cevdet İlkokulu öğrencileri, sınıfta kendi elleriyle hazırladıkları "Ağaç yoksa toprak yok, toprak yoksa su yok, su yoksa hayat yok" dövizleriyle 22-27 Mart dünya su haftasını önemli bir etkinlikle kutladılar. Bir saat susuz kalan öğrenciler 'suyun önemini susuz kalarak' anladılar.

Dünya su günü, Beyoğlu'nda çeşitli aktivitelerle kutlandı. Beyoğlu Muallim Cevdet İlkokulu öğrencileri okul içerisinde düzenledikleri etkinlik ile suyun ne kadar önemli bir kaynak olduğunu yaşayarak kavradı. Suyun öneminin daha iyi anlaşılabilmesi için öğrencilere, bir saat su içmemeleri belirtilerek suya olan ihtiyaçlarını fark etmeleri sağlandı. Bir saat susuz kalan öğrenciler suyun önemini susuz kalarak. Okul Müdürü Metin Aydın yönetiminde yürütülen "Beslenme Dostu Projesi"nin desteklediği "Dünya Su Günü" kutlamaları öğrenci velileri tarafından beğeniyle takip edildi.

Ağaç yoksa toprak yok, toprak yoksa su yok, su yoksa hayat yok
Okulun tüm öğretmen ve öğrencilerinin hazır bulunduğu kutlamalarda öğrenciler sınıflarda kendi elleriyle hazırladıkları suyun önemini belirten dövizler hazırladılar. "Su gelecektir, akıp giden geleceğimizin elinden tutun!", "Ağaç yoksa toprak yok, toprak yoksa su yok, su yoksa hayat yok", "Suyu kirletme hayatı tüketme" "Su hayattır" gibi dövizleri ellerine alan çocuklar sınıflar halinde okul bahçesine indiler. Öğrenciler, öğretmen Senem Benice Olgun'un sunumuyla; su damlalarından oluşan gülen çocuk maskeleri ve su damlası desenli elbiseler içerisinde şiir okuyup şarkı söyleyerek günün önemini vurguladılar.

Öğrencinin aklında kalacak farklı bir etkinlikle kutlamak istedik
Etkinlik nedeniyle konuş Beyoğlu Muallim Cevdet İlkokulu Müdürü Metin Aydın, "Beslenme Dostu Okul Programı" ile okulumuzda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflemekteyiz. Bu kapsamda öğrencilerin beslenme konusunda bilgilendirilmelerinden, düzenli boy kilo ölçümlerine, ailelere yönelik seminerlerden suyun önemine kadar birçok etkinlik yapmaktayız.22 Mart Dünya Su Günü etkinliklerinde de günün önemini birkaç şiir ve kompozisyonla geçiştirmektense her öğrencinin aklında kalacak faklı bir etkinlikle kutlamak istedik," dedi.