Dünya Yaratıcılık Festivali için İstanbul'a geliyor

Birleşik Krallık hükümeti tarafından düzenlenen "Great Yaratıcılık Festivali" 20-22 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek

Dünya Yaratıcılık Festivali için İstanbul'a geliyor

20 Mayıs 2014/Emlakwebtv
İstanbul, 20-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek GREAT Festivali'me(Great Festival of Creativity) ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Teknoloji ve inovasyon, moda tekstil, tasarım, mimarlık, lüks, yiyecek-içecek, eğitim ve sağlık gibi yaratıcılığın ön planda olduğu  sektörlerini buluşturan etkinlik, proje ve alanlarında dünyaca ünlü isimleri bir araya getirecek. "GREAT Yaratıcılık Festivali", günümüz dünyasında en büyük rekabet avantajlarından biri olan yaratıcılığın her alanda oluşturduğu değeri, Birleşik Krallık’tan kişi ve kurumların yaratıcılıklarıyla farklı sektörlere yaptıkları katkıları ve sundukları çözümleri vurgulamayı amaçlıyor.

Great Yarıtıcılık Festivali katılımcıları, düzenlenecek panel ve oturumlarda konuklar dünyaca ünlü konuşmacıları izleme, masterclass çalışmalarına katılma ve Founders Forum, London Design Festival ve British Fashion Council gibi kurumlar tarafından düzenlenen networking seanslarında yer alma fırsatı bulacaklar.

Ünlü konuklar Türkiye’de!
GREAT Yaratıcılık Festivali’ne katılmak üzere İstanbul’a birçok farklı iş alanında yaratıcılıklarıyla fark yaratan ünlü konuklar gelecek. Bunların arasında ünlü İngiliz modacı Mary Katrantzou, BBC Küresel CEO’su Tim Davie, Victoria & Albert Müzesi Direktörü Martin Roth, ünlü yemek yazarı Claudia Roden, Birleşik Krallık Bilim Müzesi’nde sürdürdüğü yaratıcı çalışmalarıyla yılın girişimcisi seçilen Mark Champkins, Birleşik Krallık Bilim Müzesi Direktörü Roger Highfield bulunuyor. Bunun yanı sıra MUBİ CEO’su Efe Çakarel, Begümhan Doğan Faralyalı, Hüsnü Özyeğin, Nevzat Aydın'ın da aralarında bulunduğu birçok üst düzey Türk konuşmacı ise etkinlikte kendi deneyimlerini paylaşacak.