Dünyanın en büyüleyici stadı Bursa'da

İngiliz The Telegraph editörü Adam Hurrey, dünyanın en heyecan verici 10 stat projesi arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumunu gösterdi

Dünyanın en büyüleyici stadı Bursa'da

İngiliz The Telegraph editörü Adam Hurrey, dünyanın en heyecan verici 10 stadyum projesi arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilmekte olan projeyi gösterdi.

Avrupa'nın dikkatini çekiyor
Geçtiğimiz aylarda da Avrupa'nın en saygın gayrimenkul ödüllerinden biri olarak kabul edilen International Property Awards yarışmasından da 'kamusal yapılar' kadegorisinde mimari ödülü alan stadyum İngilizlerin yüksek trajlı gazetesi The Telegraph editörü Adam Hurrey'in de dikkatini çekti.  Dünyanın 'En Dikkat Çeken 10 Stadyum' projesini masaya yatıran Hurrey, statların ekonomik boyutları ve kente katacakları değerle kriterize ederek, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Timsah Arena'yı da 10 listeye dahil etti.

Timsah Arena

Bursa stadı en büyük 10 proje arasında
Hurrey'in hazırladığı listede  "Estadio La Peineta (Atletico Madrid, 2017), Baku National Stadium (Azerbaijan, 2015), Zenit Arena (Zenit Saint Petersburg, 2016), Stade des Lumières (Lyon, 2015), Allianz Parque (Palmeiras, 2014), Nouveau Stade de Bordeaux (2015), CSKA Moscow Stadium (2015), New Ferenc Puskas Stadium (Budapest, 2018), Al Wakrah Stadium (Qatar, 2022) ile birlikte yer alan Timsah Arena'nın 2015 senesinde tamamlanması bekleniyor.

Timsah Arena'nın 2015'te tamamlanması planlanıyor

Her şey düşünülmüş
Taraftar toplanma alanlarından, misafir takım taraftarlarına alternatif giriş ve çıkışların sağlanacağı alanlara, açık ve kapalı otoparklardan, naklen yayın araçlarının konumlanacağı yere kadar her şeyin düşünüldüğü Timsah Arena, ayrıca, tahliye imkanları veren metro istasyonu yatırımıyla da Avrupa'da büyük dikkat çekiyor. Trafik analizleri sonucunda yapılan düzenleme ayrıca, stat projesine 3 yeni kavşak, 3 alt geçit, 4 köprü ve 1 viyadük ile ulaşım imkanı sağlıyor. Böylece izleyicilerin stadyuma trafik sıkışıklığına maruz kalmadan ulaşmaları sağlanmış oluyor. 43 bin 563 koltuk kapasitesine sahip Timsah Arena'ya, VIP, basın, protokol ve engelliler için toplam 60 turnikeden giriş yapılabiliyor.