EgeYapı'dan iki yeni dev proje

EgeYapı Group, 2015 yılında 1 milyar 350 milyon TL değerinde iki büyük projeye başlıyor.

EgeYapı'dan iki yeni dev proje

EgeYapı Group'un, 2011 yılında hayata geçirdiği ''Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Projesi'' ödüllü Batışehir'in ardından gelecek hedefleri EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı ve EgeYapı Group Genel Müdür Yardımcısı Murat Aksoy'un katıldığı bir basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşıldı. 

2015'te iki yeni dev proje: Yedikule ve Kağıthane
EgeYapı Group Kağıthane'de gerçekleştireceği karma yaşam projesi ile 550 milyon TL değerinde bir projeye imza atacak. Ege Yapı Group'un 2015 yılı içerisindeki ikinci projesi ise Yedikule'de olacak. 

Kağıthane'de 550 milyon TL'lik karma proje
EgeYapı Group Kağıthane'de gerçekleştireceği karma yaşam projesi ile 550 milyon TL değerinde bir projeye imza atacak , EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı; Kağıthane'de gerçekleştirecekleri proje için yılın 2'inci yarısı ön satışa çıkacaklarını kaydederek: 

'Kağıthane'deki yeni projemizi de karma kullanım konseptinde gerçekleştiriyoruz. Maslak, Levent, Beşiktaş, Taksim ve Mecidiyeköy gibi İstanbul'un önemli merkezilerine yakınlığı ve E-5, TEM gibi ana arterlere kolay ulaşım imkanı ile ön plana çıkan bölgede geliştireceğimiz yeni projemiz; konut, ticari üniteler, ofis ve sosyal yaşam alanlarından oluşacak.' dedi.

EgeYapı Group Yedikule projesi
EgeYapı Group'un Yedikule projesi hakkında da bilgi aktaran İnanç Kabadayı: 'Yedikule'de gerçekleştireceğimiz proje; İstanbul'un tarihi dokusuyla son derece uyumlu, turizm ve turizmi destekleyen fonksiyonları içerisinde barındıran farklı bir konsepte sahip olacak. Bölgede gerçekleştirdiğimiz proje İstanbul'dan ilham alan, şehre ve sektöre ilham veren bir çalışma olacak' ifadelerini kullandı.

Batışehir yüzde 110 kazandırdı
EgeYapı Group; EPP iş birliği, Emlak Konut ve TOKİ güvencesiyle Bağcılar'da hayata geçirdiği Batışehir projesinde bulunan 3 bin 266 adetten yüzde 80'inin satışını gerçekleştirdi.

Yaklaşık 2262 dairenin teslim edildiği ve yaşamın başladığı Batışehir, satışa çıktığından bugüne yatırımcısına %110 kazandırdı. Satışı devam eden Loca etabı da, yatırımcısına aynı kazancı vaad ediyor. 2014 yılında 120 adet dükkan ve mağazanın bulunduğu yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki BatıCadde'nin ihale organizasyonunu gerçekleştiren EgeYapı Group, son dönemlerin en başarılı ihalesine imza attı. 5 saat içerisinde 150 milyon TL'lik satışın gerçekleştirildiği ihale organizasyonunda metrekareleri 9 m² ile 2 bin 200 m² arasında değişen

80 adet dükkan ve mağaza, ihale sırasında ortalama yüzde 30 değer artışı ile 600 bin TL ve 7 milyon 170 bin TL arasında değişen fiyatlarla satıldı.

Pega Kartal Projesi

Pega Kartal Projesi
EgeYapı Group Genel Müdür Yardımcısı Murat Aksoy ise firmanın bir diğer önemli projesi Pega Kartal'ın yeni kampanyası hakkında şunları söyledi: ''İstanbul Anadolu Yakası'nın yeni yaşam ve iş merkezi Kartal'da hayata geçirdiğimiz Pega Kartal projesinde Adalar ve Marmara Denizi manzaralı 200 rezidans, 35 home-office ve 11 mağaza yer alıyor.   Bu kampanyada konut alıcılarına finansman desteği ile birlikte bir formül gösteriyoruz. Bu finansman modelinin 380.000-TL'lik dairenin 247.000-TL'ye yatırımcıları ev sahibi yaptığını söyleyebiliriz. Örneğin yıl sonunda teslim edilecek 380 bin TL tutarında bir daire sahibi olduğunuzda dairenin peşinatını 3 yılda 3 taksitle ödüyorsunuz.' dedi.