Eminevim taksit hesaplama tablosu 2016

Eminevim taksit hesaplama tablosu 2016 ve Eminevim sisteminin tüm detaylarını sizler için derledik...

Eminevim taksit hesaplama tablosu 2016

Eminevim taksit hesaplama tablosundan önce Eminevim sistemi nedir, nasıl işler? sorularını yanıtlayalım. Eminevim sistemi, faiz ödemeden kişinin bütçesine göre istediği yerden istediği konutu satın almasını sağlar. 

Eminevim taksit hesaplama tablosu 

Eminevim taksit hesaplama tablosuna göre, eminevim taksitleri nasıl hesaplanıyor? aşağıda yer alıyor. 

Eminevimde öncelikle ne kadarlık bir konut almak istediğinizi belirliyorsunuz. Sonrasında ise kaç ay taksit yapılacağı belirlenir. Eminevim taksit hesaplama tablosunda, taksit sayısı aynı zamanda o grupta kaç kişi olduğunu belirler. Örneğin; 120 ay taksit = 120 kişilik grup demektir. 

Eminevim taksitleri nasıl hesaplanıyor? Detaylı bilgi almak için tıklayın...

Her ay gruptaki kişilerin ödediği taksit bir ev parası eder. Her ay havuzda toplanan para ile noter huzurunda yapılan sıra tespiti sonucu bir kişiye ev alınır. Eminevim taksit hesaplama tablosuna göre peşinatı düştükten sonra evin fiyatı, taksit sayısına bölünür. Ortaya ise aylık ödenecek taksitler çıkar. Bu sistemde ilk ay ev sahibi olanlar kiradan kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra alacak gruptaki kişilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunurlar. Çünkü evi alan kişi gruptakilerin parası ile ev almıştır ve grupta kalan diğer kişiler kirada oturuyordur. 

Yapılan kuralarda ilk aylarda evi çıkmayanlar ise kirada oturmaya devam ettikleri için kendilerinden önce ev alanlardan yardım alırken. İlk alanlar evin değeri üzerinden ödedikleri yardımla bir miktar fazla ödeme yaparlar. Sırasını bekleyenler ise yardım aldıkları için evin değeri üzerinden daha az ödeme yaparlar. 

Eminevim taksit hesaplama tablosu sistemine göre, kişi evi alana kadar yardım aldığı için taksitleri her ay düşer, evini aldıktan sonra kendinden sonra ev alacaklara yardım edeceği için taksitleri yükseliyor. Taksit sayısının yarısına kadar yapılan çekilişler sonucunda henüz ev çıkmamış olan kişiler fazla bekletilmeden tamamının evi taksit sayısının ortasında teslim edilir. Daha sonra müşteri, kalan taksitleri sabit olarak kendi evine geçerek ödemeye devam eder.